Aicina apvienoties, lai saglabātu medņu medības

Sākums » Aktualitātes » 2011

Aicina apvienoties, lai saglabātu medņu medības
22.06.2011., sadarbojoties Latvijas Mednieku asociācijai (LATMA) un Latvijas Safari klubam, tika organizēta tikšanās ar ieinteresēto pušu pārstāvjiem, lai runātu par iespējām medni saglabāt medījamo dzīvnieku sarakstā.

30.06.2011.

Mednis ir simbols katram medniekam, līdz ar to LATMA un Latvijas Safari klubs nolēma apvienot spēkus, lai nepieļautu, ka medņa medības Latvijā kļūst par stāstiem grāmatās. Lai sasniegtu šo mērķi, kopā tika aizinātas dažādas ieinteresētās puses, lai spriestu par medņa nākotni Latvijā.

 

Sanāksmes dalībnieki: LATMA, Latvijas Safari klubs, Zemkopības ministrija (ZM), Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), a/s “Latvijas Valsts meži” (LVM), žurnāls “Medības. Makšķerēšana. Daba.” (MMD), Latvijas Mednieku savienība (LMS), Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB), biedrība “Medniekiem.lv”, Valsts meža dienests.

 

Tikšanās izklāsts: 1) tika prezentēts FACE (ES Medību un dabas aizsardzības asociāciju federācijas) viedoklis attiecībā uz iespējam Latvijā turpināt pavasara medņu medību tradīcijas (LATMA); 2) saņemta aktuālā informācija no VARAM un ZM par dokumentu virzību saistībā ar EK vēstuli; 3) diskusijas par iespējamo sadarbību starp LOB un 3 mednieku organizācijām par mednieku izglītošanu par medni – kā mednieks var iesaistīties medņa aizsardzībā; 4) LVM sniedza aktuālo informāciju par savām aktivitātēm attiecībā uz medņa aizsardzību.

 

Sanāksmē galvenais uzsvars tika likts uz to, ka primārais ir medņa aizsardzība, un mednieki ir tie, kas var sniegt lielu ieguldījumu medņu populācijas saglabāšanā. Rezultātā tika panākta neformāla vienošanās starp dažādām organizācijām par kopīgu sadarbību šā jautājuma risināšanā. Papildus jānorāda, ka pēc tikšanās ir notikusi aktīva sarakste ar FACE (ES Medību un dabas aizsardzības asociāciju federācija), lai meklētu labākos iespējamos juridisko jautājumu risinājumus.

 

LATMA izsaka pateicību visiem, kas piedalījās sanāksmē, par izpratni un izteikto vēlmi vienoties kopīgā darbībā medņu aizsardzības un tradīciju saglabāšanas vārdā.

Komentāri

admin, 05.07.2011
Lai Jūsu viedokli turpmāk ņemtu vērā, lūdzu, norādīt eksistējošu e-pasta adresi!
admin, 02.07.2011
1) lūdzu, turpmāk izvēlēties latviešu valodas prasībām atbilstošus izteicienus, pretējā gadījumā komentāri netiks publicēti;
2) Jurkas nostāja nav saprotama - ir slikti, ja nedara un slikti, ja dara? Varbūt tad galu galā paši tiekat skaidrībā, kas ir galvenais - rezultāts vai nepārtraukta, nekorekta un nepieklājīga cita darba nomelnošana?
Ar cieņu,
Admin
Jurka, 02.07.2011
Ohooo, LaTMA mainījusi pozīciju! Pirms gada, kad bikses nesvila, brēca - [teksts izdzēsts - admin], slēdziet ciet medības!

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!