Aicina nodot nomedītos jenotsuņus un lapsas

Sākums » Aktualitātes » 2011

Aicina nodot nomedītos jenotsuņus un lapsas
PVD aicina medniekus aktīvāk iesniegt nomedītās lapsas un jenotsuņus.

14.12.2011.

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), lai pārliecinātos par 2011. gada pavasarī veiktās meža dzīvnieku trakumsērgas orālās vakcinācijas efektivitāti, aicina medniekus līdz 23. decembrim aktīvāk iesniegt dienesta pārvaldēs nomedītās lapsas un jenotsuņus laboratoriskai izmeklēšanai.

 

Laboratoriskai izmeklēšanai plānots pieņemt un izmeklēt 2 500 dzīvniekus, taču no 6. oktobra efektivitātes kontrolei iesniegta tikai puse no izmeklēšanai paredzētā apjoma.

 

Nomedītos dzīvniekus aicinām piegādāt PVD pārvaldē un par katru nomedīto paraugam derīgo dzīvnieku mednieks saņems 7 latus.

 

Papildus informācija par formalitātēm un apmaksas kārtību ir pieejama PVD pārvaldēs visā Latvijā.

 

Atgādinām, ka trakumsērga ir bīstama, neārstējama dzīvnieku un cilvēku veselību un dzīvību apdraudoša infekcijas slimība. Trakumsērgas rezervuārs dabā ir savvaļas dzīvnieki, galvenokārt - lapsas un jenotsuņi. Mājdzīvnieki, visbiežāk suņi un kaķi, ar trakumsērgu inficējas pēc kontaktēšanās ar slimiem savvaļas dzīvniekiem. Vienīgais efektīvais trakumsērgas profilakses pasākums ir savlaicīga mājdzīvnieku vakcinācija pret trakumsērgu. PVD pārbaudes liecina, ka katrā trešajā no pārbaudītajām dzīvnieku novietnēm, saimnieki nebija vakcinējuši pret trakumsērgu suņus un kaķus.

 

Ja 2005. gadā tika konstatēts 421 dzīvnieku saslimšanas gadījums ar trakumsērgu, tad 2010. gadā tie bija tikai 16, bet 2011. gada 11 mēnešos trakumsērgas gadījumi nav konstatēti.

 

Lai pilnīgi apkarotu trakumsērgu Latvijā, meža dzīvnieku vakcinēšanu pret trakumsērgu jāveic vēl 2 gadus pēc pēdējā trakumsērgas gadījumā valstī. Savvaļas dzīvnieku orālo vakcināciju pret trakumsērgu PVD veic kopš 2005. gada.

Komentāri

Uldis Līvzenieks, 25.12.2011
Kā parasti lapsu aktivitāte sākas tikai pēc šo termiņu beigām.

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!