Atbalstām ziemeļu gulbju pētīšanu

Sākums » Aktualitātes » 2011

Atbalstām ziemeļu gulbju pētīšanu
Dmitrijs Boiko, saukts arī par "gulbju cilvēku", aicina atbalstīt viņa projektu "Ziemeļu gulbju pētījuma turpināšana" un nobalsot par projektu lapā LabieDarbi.lv.

05.09.2011.

Labie darbi sākas ar mums pašiem - kā varam palīdzēt tiem, kas ar entuziasmu un aizrautību ķeras vērsim pie ragiem, lai izdarītu to, ko nedara citi. Dmitrijs Boiko, saukts arī par "gulbju cilvēku", aicina atbalstīt viņa projektu "Ziemeļu gulbju pētījuma turpināšana" un nobalsot par projektu lapā LabieDarbi.lv.


Projekts uzsākts 2004.gadā ar Latvijas Vides fonda atbalstu, taču 2009.gadā finansējums vairs netika piešķirts. Izrādās, ka nekut citur Eiropas Savienībā netiek apgredzenoti tik daudz ziemeļu gulbju, kā Latvijā, un tas tikai Dimas entuziasma nopelns. Lai līdz šim veiktais darbs neietu postā un pētījums varētu turpināties, Dimam vajadzīgs atbalsts.
Dima pats nav mednieks, bet jau vairākus gadus piedalās nomedīto ūdenspuntu izpētē Babītes ezera "Dālderu" bāzē.

Projekta apraksts

 

Paredzams, ka 2012. gadā sāks ligzdot ziemeļu gulbji, ko mēs apgredzenojām kā mazuļus Latvijā 2004. – 2006. gados. Vai šo putnu ligzdošanas vietas atradīsies Latvijā vai arī ārpus tās, var noskaidrot tikai ar šī projekta palīdzību. Pētījums notiks visā Latvijas teritorijā. Šim nolūkam ir nepieciešami regulāri komandējuma braucieni, kas saistīti ar lielu degvielas patēriņu. Gulbju pētnieka sezona atkarībā no ledus stāvokļa uz upēm un ezeriem ilgst apmēram 10 mēnešus: martā – jūnijā gulbjiem notiek pavasara migrācija, aprīlī – augustā jāmeklē ziemeļu gulbju ligzdvietas, jūlijā – augustā – tiek organizēta gulbju gredzenošana, septembrī – decembrī rudens migrācija (migrantu uzskaite un gredzenu lasīšana). Šogad ar LabieDarbi.lv palīdzību notika gan migrējošo gulbju uzskaites, gan arī gulbju gredzenošana. Šajā vasarā apgredzenojām 114 ziemeļu gulbjus, kas ir labākais rādītājs visā Eiropā. Taču līdzekļu 2012.gada pētīšanas sezonai nav. Tieši tāpēc virzos pie Jums palīdzēt projekta turpināšanā.

 

Balsošana

 

To var izdarīt LabieDarbi.lv. Balsojums ir bez maksas. Tas ir vienkārši:
- ievadi savu telefona numuru
- uz Tavu numuru tiks nosūtīt SMS ar kodu
- ievadi kodu formā, un balsojums tiks pieņemts!

 

Balsot arī var Draugiem.lv!

 

Avots: Allforhunt.com

Komentāri

Pīļenieks, 05.09.2011
Dima tiešām ir medniekiem ļoti draudzīgs puisis!

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!