Atsākušās diskusijas par Medību likumu

Sākums » Aktualitātes » 2011

Atsākušās diskusijas par Medību likumu
3.novembrī Zemkopības ministrijā (ZM) atsākušās diskusijas par iespējamiem Medību likuma grozījumiem.

03.11.2011.

Zemkopības ministrija, kā solīts, pēc Meža likuma grozījumu pieņemšanas, ķērusies klāt "iesaldētajiem" Medību likuma grozījumiem. Interešu grupām sākotnēji tika izsūtīti priekšlikumi izskatīšanai un apspriešanai. Tagad diskusijas jau sākušās klātienē. Sanāksmes laikā pa punktam izskatīja katru priekšlikumu, bet pēc vairāku stundu debatēm visus priekšlikumus izskatīt tā arī neizdevās. Diskusijas turpināsies nākamnedēļ.

 

Medību likuma jaunie grozījumi paredz dažādas būtiskas izmaiņas, kas, pēc ZM viedokļa, varētu sakārtot tiesisko regulējumu medību jomā. Vislielākās diskusijas šodienas sēdē notika tieši par regulējumu attiecībā uz nelimitēto medījamo dzīvnieku medīšanu publiskajās ūdenstilpnēs un to tauvas joslā.

 

Grozījumi attiecas uz šādām jomām:

- sakārtot attiecības starp medību tiesību īpašniekiem un medību tiesību lietotājiem;

- loku medību ieviešana;

- pretrunīgais jautājums attiecībā uz dzīvnieku šaušanu iežogotās platībās, kas uzskatāma par piekāpšanos dzīvnieku audzētājiem, taču ar nosacījumu, ka iežogotās platības atbilst savvaļas apstākļiem;

- jautājums par klaiņojošo suņu un kaķu šaušanu, definējot situācijas, kad to var darīt;

- regulējums attiecībā uz vietām, kur medības aizliegtas;

- tiesiskā regulējuma sakārtošana attiecībā uz medījamo dzīvnieku nodarītajiem zaudējumiem.

 

Zaudējumu jautājums ir vispretrunīgākais, jo galvenais ir nepieļaut to, ka mednieki ir atbildīgi par zaudējumiem tad, ja tie radušies zemes īpašnieka bezdarbības vai nepareizas rīcības rezultātā. LATMA jau iepriekš ZM skaidroja, ka mednieks var būt atbildīgs tikai un vienīgi par medījamo dzīvnieku skaita regulāciju, nevis par aizsargpasākumu ieviešanu.

 

Atgādinām, ka šīs tikai ir diskusijas, jo galīgā likuma grozījumu versija būs redzama tikai tad, kad to apstiprinās Saeima. Par to, ka ne vienmēr iepriekš norunātais tiek ņemts vērā, esam jau pārliecinājušies vairākas reizes. Ceram, ka atbildīgās institūcijas būs gatavas uzklausīt konstruktīvus priekšlikumus.

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!