FACE Baltijas reģiona grupas tikšanās Kandavā

Sākums » Aktualitātes » 2011

FACE Baltijas reģiona grupas tikšanās Kandavā
No 28. līdz 30.aprīlim Kandāvā notika FACE (Eiropas Savienības Medību un dabas aizsardzības asociāciju federācija) Baltijas reģiona valstu tikšanās, lai spriestu par medījamo dzīvnieku turēšanu nebrīvē - galvenajiem ieguvumiem un negatīvajām sekām.

30.04.2011.

Latvijā ieradās FACE izpilddirektors Angus Midletons, Zviedrijas Mednieku asociācijas pārstāvis Anders Grāns, Igaunijas Mednieku savienības izpilddirektora vietnieks Andres Lillemae, kā arī pārstāvji no Lietuvas Mednieku un makšķernieku biedrības. Sanāksmē piedalījās arī Valsts meža dienesta Medību daļas vadītājs Jānis Ozoliņš.

 

Tikšanās galvenā tēma izriet no diskusijām, kas kļuvušas aktuālas Medību likuma grozījumu izstrādes laikā, proti, vai dzīvnieku šaušanu briežu dārzos var uzskatīt par medībām? Katrs pasākuma dalībnieks raksturoja situāciju savā valstī, sniedzot īsu ieskatu konkrētās valsts sistēmā.

 

FACE izpilddirektors Angus Midletons pēc sanāksmes sacīja, ka nav iespējams gūt viennozīmīgus secinājums, jo šis jautājums ir kļuvis aktuāls arī Eiropas līmenī.

 

"Tas ir morāles un ētikas jautājums. Šī ir ļoti sarežģīta tēma, par ko mēs turpināsim diskusijas arī tupmāk," sacīja Midletons. "Jāsaprot, ka Latvijas un arī citu Baltijas valstu situācija ir unikāla - jums ir tik lielas iespējas medīt! Latvijas medniekiem būtu jālepojas ar savām iespējām to darīt savvaļā!"

 

Par tikšanos plašāk - drīzumā!

 

LATMA izsaka lielu paldies saimniecībai "Dižpriedes", kā arī Agrim Ribam personīgi.

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!