FACE jaunas vēsmas

Sākums » Aktualitātes » 2011

FACE jaunas vēsmas
Jau iepriekš rakstījām par ES Medību un dabas aizsardzības federācijas (FACE) biedru tikšanos aprīļa sākumā Maltā. Šoreiz mazliet plašāk par šo pasākumu.

19.04.2011.

Š.g. 4.aprīlī Valetā (Malta) tikās 22 valstu pārstāvji, lai runātu par Eiropas medību saimniecības aktuālajiem jautājumiem. Divu dienu garajā pasākumā tika spriests par dažādiem jautājumiem, kas skar Eiropas medniekus, tajā skaitā arī par mednieku lomu lielo plēsēju aizsardzībā, kā arī FACE bioloģikās daudzveidības manifesta ieviešanu.

 

Paustās idejas un atklājumi veicināja plašas diskusijas, vienlaikus vienojot visus klātesošos, radot kopīga mērķa sajūtu. Šveice, Slovēnija, Zviedrija un Slovākija prezentēja četrus dažādus modeļus tam, kā labāk saprast mednieku lomu lielo plēsēju apsaimniekošanā Eiropā, norādot uz to, ka nepieciešama tuvāka sadarbība starp dažādām interešu grupām.

 

Vācija un Nīderlande pauda viedokli par medību tiesību juridiskajiem aspektiem, it īpaši attiecībā uz medījamo dzīvnieku nodarītajiem postījumiem. Īpašas diskusijas tika veltītas zinātniskās informācjas nozīmei, veidojot politiku attiecībā uz medībām – kādā veidā dati būtu izmantojami. Šajā jautājumā savā pieredzē dalījās Polija un Somija, runājot par bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu un ilgtspējīgu dabas resursu izmantošanu. Savukārt, Zviedrija vērsa uzmanību uz savvaļas dzīvnieku labturības un veselības nozīmi medību saimniecībā, bet Īrija runāja par mītu spēku attiecībā uz faktiem, runājot par sabiedrības attieksmi pret šaujamieročiem.

 

LATMA valdes priekšsēdētājs Elmārs Švēde, kurš piedalījās sanāksmē, norādīja, ka FACE novērojamas jaunas tendences, proti, beidzot mednieki Eiropā sāk runāt par jautājumiem, no kuriem agrāk izvairījās. Tas it īpaši attiecināms uz lielo plēsēju jautājumu.

 

"Cik ilgi Eiropa liks mums audzēt vilkus? Tas bija sanāksmes galvenais jautājums," sacīja Elmārs Švēde. "Zviedrijā savvaļā saglabājies salīdzinoši neliels skaits ziemeļbriežu, bet pašlaik tos apdraud vilki, kuru medības ir ierobežotas. Zviedrija ir secinājusi, ka viņiem pietiek ar 200 vilkiem, tādēļ aktuāla ir problēma – aizsargājot vienu sugu, tiek apdraudēta cita."

 

FACE pārstāv un aizstāv vairāk nekā 7 miljonu Eiropas mednieku intereses, ievērojot ilgtspējīgus dabas resursu izmantošanas principus. FACE ir starptautiska bezpeļņas organizācija, kuras biedri ir 36 valstu medību organizāciju pārstāvji.

 

Bildes no FACE biedru pavasara tikšanās Maltā.

 

Foto: FACE

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!