Francijā cīnās par iespējām slazdot

Sākums » Aktualitātes » 2011

Francijā cīnās par iespējām slazdot
Francijā slazdošana ir rūpīgi kontrolēta un ar likumu regulēta darbība, ko veic trenēti un licencēti traperi. Taču viņu aktivitātēm traucē dažādas dzīvnieku sargātāju grupas.

06.04.2011.

Francijas traperi (slazdu ķērāji) Francijā darbojas brīvprātīgi, lai kontrolētu invazīvo sugu dzīvnieku skaitu. Šie dzīvnieki rada kaitējumu faunai, īpašumiem un cilvēka veselībai. Par spīti traperu mērķim, viņu aktivitātes regulāri apšauba dažādas organizācijas, kas pret slazdošanu iebilst, pamatojoties uz morāles aspektiem.

 

Šā iemesla dēļ Francijas Slazdotāju asociāciju nacionālās apvienības (UNAPAF) ikgadējās ģenerālajās asamblejā Parīzē piedalijās arī FACE bioloģisko datu apkopošanas vadītājs Sais Grifins (Cy Griffin). UNAPAF ir organizācija, kas apvieno reģionālās licencēto traperu asociācijas, nodrošinot ar padomiem un atbalstu. Organizācija arī darbojas, lai uzlabotu zināšanas par slazdošanas metodēm, kā arī popularizētu labās prakses principus. Sanāksmes laikā Grifins stāstīja par FACE pozīciju attiecībā uz slazdošanu.

 

Francijā traperus it īpaši interesē viena suga - Amerikas ūdele (Mustela vison), kas ir kļuvusi par lielu konkuretu Eiropas ūdelei (Mustela lutreola), kā arī negatīvi ietekmē vietējo faunu. Tikšanās laikā slazdotāji apsprieda dažādas metodes, kuras pielietot, lai nenoķertu Eiropas ūdeli, kā arī lai nodrošinātu tās atlaišanu, ja medību platībās mīt gan Amerikas, gan Eiropas ūdele.

 

Viens no galvenajiem sanāksmes rezultātiem ir tas, ka FACE un UNAPAF turpinās sadarboties. No šīs sadarbības pozitīvs ieguvums būs abām organizācijām, papildus tiks meklētas iespējas, lai Eiropā ieviestu humānas slazdošanas metodes.

 

Avots: FACE

Foto: Jean-Claude Saulnier

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!