Kādēļ nepieciešama vietējā mednieku pārstāvniecība?

Sākums » Aktualitātes » 2011

Kādēļ nepieciešama vietējā mednieku pārstāvniecība?
Kas gan medniekam vajadzīgs, lai tas būtu laimīgs? Plinte, patronas, medību platība, medījums mežā un labākajā gadījumā arī uzticams medību suns.

29.06.2011.

Tā tas būtu ideālā pasaulē, kurā katrs, kas vēlas, var ņemt šaujamo un iet uz mežu medīt visu, kas pagadās. Reālajā dzīvē, saduroties dažādu nozaru (mežsaimniecības, lauksaimniecības, dabas aizsardzības un medību saimniecības) interesēm, bieži vien mednieka iespējas medīt ietekmē tik daudz un dažādu faktoru, ka šī nodarbe pārvēršas par lielu un dārgu problēmu. Kas medniekam var palīdzēt?

 

Ierindas medniekam, kurš gadu no gada iet mežā, baudīdams dabas veltes, nav nedz iespēju, nedz saprašanas cīnīties ar likumdevējiem, lai pierādītu, ka tas, ko viņš dara, nav nekas slikts un postošs. Tādi jēdzieni kā bioloģiskā daudzveidība, ilgtspējīga izmantošana viņam ir sveši un neizprotami. Kādēļ neļaut medniekam medīt tā, kā tas darīts vakar, pirms desmit gadiem, pirms piecdesmit? Kādēļ jāmēģina ietekmēt un mainīt pašsaprotamas lietas? Nav vienas atbildes uz šiem jautājumiem, tomēr ir iespējams mēģināt izprast lietas būtību.

 

Sabiedrību var iedalīt medniekos un nemedniekos. Tiem, kam mežs iedveš šausmas, bet lietus šķiet kā skābe, kas izkausē, medības, visticamāk, saistīsies ar kaut ko brutālu un senu, kam nav vietas modernajā pasaulē, kur par izdzīvošanu nav jācīnās ar šķēpu un loku. Šādi nemednieki, kas nespēj atšķirt pat stirnu no brieža, uzskatīs šādu dzīvnieka nošaušanu par asinskāru slepkavību. Nevis idilli ar skrotīm un lielu troksni. Ja vēl ņem vērā to, ka daudz tiek runāts par bioloģiskās daudzveidības samazināšanos, par biotopiem un sugām, kas izzūd neaptveramos ātrumos cilvēku darbības rezultātā, medības šķitīs pirmais acīmredzamākais šādu notikumu iemesls. Tādēļ nav ko brīnīties, ka ne tikai mūsu zemē, bet arī Eiropā un pasaulē strauji pieaug medību pretinieku skaits.

 

Raksta turpinājums "Jakts" nr. 3 2010. (24)

 

Foto: FACE

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!