Kādēļ visiem no MSAF nepietika līdzekļu?

Sākums » Aktualitātes » 2011

Kādēļ visiem no MSAF nepietika līdzekļu?
Plašas diskusijas šogad izvērsušās jautājumā par Medību saimniecības attīstības fonda (MSAF) sadalījumu, proti, finansējumu nesaņēmi visi, kam tas pienācās.

15.04.2011.

MSAF konsultatīvās padomes priekšsēdētājs Elmārs Švēde paskaidroja, ka konsultatīvā padome pozitīvi novērtējusi gandrīz visus projektus, izņemot divus, kas nav atbilduši likuma un MSAF līdzekļu izmantošanas vadlīnijās noteiktajām prasībām.

 

"Atbalstāmi bija gandrīz visi projekti, tādēļ konsultatīvā padome tos arī pozitīvi novērtēja. Savukārt, fonda padomei bija jāpieņem grūts lēmums, jo vienkārši visiem projektiem nepietika naudas. 346 400 Ls vietā fondā bija tikai mazliet vairāk par 99 000 Ls!" sacīja Elmārs Švēde. "Konsutlatīvā padome, vērtējot projektus, vadījās pēc šāda principa –  projekta rezultātiem jābūt nacionālai vai vismaz reģionālai nozīmei, kā arī  svarīgi bija nodrošināt to, lai netiktu pārtraukts iepriekšējos gados uzsāktais darbs."

 

Kur palika mednieku nauda?

Medību likuma 31.panta pirmā daļa nosaka, ka MSAF ir izveidots, lai attīstītu medību saimniecību. Šā paša panta otrā daļa paredz, ka fonda līdzekļus veido dotācijas no šādiem valsts pamatbudžeta ieņēmumiem:

a) valsts nodeva pilnā apmērā par medību atļauju izsniegšanu un par atļauju izsniegšanu medību trofeju izvešanai no Latvijas,

b) valsts nodeva pilnā apmērā par mednieka apliecību, atļauju ārvalstu medniekiem medīt Latvijas teritorijā un mednieka sezonas karšu izsniegšanu,

c) to zaudējumu atlīdzība, kurus fiziskās vai juridiskās personas nodarījušas, pārkāpjot šajā likumā vai citos medības reglamentējošajos normatīvajos aktos noteiktās prasības, kā arī atlīdzība par nelikumīgi iegūtās medību produkcijas vērtību.

 

Likuma "Par valsts budžetu 2011.gadam" 2.pielikumā zem sadaļas "Valsts pamatbudžetā iemaksājamās valsts nodevas un citi maksājumi no valsts institūciju sniegtajiem pakalpojumiem un veiktās darbības" norādīts, ka no nodevām par dokumentu izsniegšanu, kas attiecas uz medību saimniecības izmantošanu, mednieku un medību vadītāju eksāmeniem, medījamo dzīvnieku nodarīto zaudējumu aprēķinu un medību trofeju izvešanu no Latvijas tiks iegūti 346 400 latu. Savukārt šā likuma 4.pielikumā minētās 24.02.00 programmas "Valsts atbalsta pasākumi meža nozarē" izdevumi subsīdijām un dotācijām paredzēti vien 99 916 latu apmērā.

 

LATMA vērsās pie Finanšu ministrijas, Zemkopības ministrijas, kā arī pie Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas ar lūgumu izskaidrot situāciju.

 

No visām trīs institūcijām tika saņemta atbilde – MSAF samazināts valsts budžeta konsolidācijas pasākumu ietvaros, neraugoties uz to, ka visa mednieku nauda pilnā apmērā būtu jāieskaita MSAF.

 

Elmārs Švēde norāda: "Ja fondā būtu visi likumā noteikti līdzekļi, tad naudas pietiktu visiem projektu iesniedzējiem, un vēl pāri paliktu! LATMA pozīcija ir šāda – ja fonds tiek likvidēts, tad medniekiem nodevas valstij vispār nebūtu jāmaksā!"

 

Spriediet paši, kurš vainojams, ka šogad visiem, kurus fonds varēja finansēt, nepietieka līdzekļu.

 

Pielikumā vēstules:

Vēstule no Zemkopības ministrijas

Vēstules no Finanšu ministrijas 1

Vēstule no Finanšu ministrijas 2

Vēstule no Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas

Komentāri

Andis, 19.04.2011
Cik noprotu, par to spriedīs tiesībsargājošās iestādes atbilstoši kompetencei!
Kamikadze, 18.04.2011
Ir viedoklis ka šogad MSAF dalītāji beidzot ir pārkāpusi krimināllikumu....
admin, 18.04.2011
Paldies par ideju!
Andis, 18.04.2011
Kad būs redzami projekti, kuriem ir atbalsts? Un šeit varētu arī pamatot tieši šādu izlietojumu, kāds šogad !

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!