LATMA jaunumi

Sākums » Aktualitātes » 2011

LATMA jaunumi
19.maijā notika LATMA biedru pilnsapulce, kuras laikā tika izskatīti vairāki būtiski jautājumi.

24.05.2011.

Pilnsapulces laikā LATMA valdes priekšsēdētājs Elmārs Švēde informēja par asociācijas darbību starptautiskajā jomā, uzsverot savus pienākumus FACE (Eiropas Savienības Medību un dabas aizsardzības asociāciju federācijas) valdes locekļa amatā.

 

Turpinājumā Ainārs Zvejnieks informēja klātesošos par veiktajām aktivitātēm, izbraucieniem pie medību kolektīviem dažādos Latvijas novados. Kā kuriozs tika minēts no Daugavpils medniekiem dzirdētais stāsts, ka vietējie mednieki ir neapmierināti ar to, ka katru gadu tiek pacelta maksa par medību tiesību nomu as "Latvijas valsts meži" apsaimniekotajās valstij piederošajās platībās, taču, kā tika noskaidrots, nav vainojami LVM, bet gan vietējais medību kolektīva vadītājs, kurš katru gadu palielina mednieku kluba biedru maksu.

 

"Tas diemžēl liecina par to, ka daudzviet Latvijā medniekiem nav izpratnes par medību saimniecības veidošanas pamatprincipiem un normatīvo aktu bāzi," norādīja A.Zvejnieks.

 

Pamatojoties uz biedru balsojumu, tika atcelts 2002.gadā pieņemtais lēmums, kas paredzēja, ka, kļūstot par LATMA biedru, jāmaksā iestāšanās maksa. Tika nolemts, ka, iestājoties asociācijā, jāsedz tikai konkrētā gada biedra maksa.

 

Pilnsapulces laikā arī izvērsās diskusija par atlaidēm, kas pirms vairākiem gadiem tika piemērotas attiecībā uz nomas maksu par medību tiesību nomu valstij piekrītošām vai piederošām medību platībās. Iepriekš tika panākts, ka tiek piemērota 10% atlaide visiem Latvijas mednieku kolektīviem, kas iznomā medību tiesības no LVM. Kad šis lēmums tika pieņemts, attiecīgās valsts institūcijas uzskatīja, ka šo atlaidi nevar piemērot tikai LATMA biedriem. Tā kā šis maksas samazinājums, daudzuprāt, nav bijis nozīmīgs, un tā kā pašlaik bez LATMA darbojas arī vēl citas organizācijas, kas pārstāv mednieku intereses, pilnsapulces laikā aizsākās diskusija par to, ka šobrīd iespējams būtu atkal jāatgriežas pie iespējas, ka tiek panāktas atlaides par medību tiesību nomu tieši LATMA biedriem.

 

"Katra nevalstiskā organizācija rūpējas par saviem biedriem," uzsvēra A.Zvejnieks.

 

Papildus tika arī pieņemts lēmums, pēc SIA "Dumpis" aicinājuma, LATMA ar savu stendu piedalīsies MMD kausos, kas notiks š.g. 4.jūnijā.

Komentāri

admin, 29.05.2011
Lai varētu veidot konstruktīvu dialogu un diskusiju, lūdzu, norādīt esošu e-pasta adresi!
Paldies!
admin, 27.05.2011
Paldies par interesi un jautājumiem!

1) pilnsapulce nebija plaši apmeklēta, pēc pārtraukuma, saskaņā ar statūtos noteikto, tika izsludināta atkārtota pilnsapulce;
2) par LVM - tā bija diskusija. Noteikti, ja nonāks līdz lēmumam, tiks pārbaudīta tā likumība;
3) diemžēl ar varu nevienu nevar piespiest interesēties par lietām, kas konkrētiem cilvēkiem nav aktuālas. Ir aktīvā mednieku daļa, kas iesaistās diskusijās un interesējas par jaunumiem, bet ir daļa, kuru motivē tikai tiešais ieguvums no savas medību saimniecības. Diemžēl, pat vienīgo Latvijas mednieku žurnālu MMD lasa tikai salīdzinoši niecīga mednieku daļa. Tas jau neliecina par to, ka žurnāls slikts, bet gan par to, ka cilvēkiem nav intereses. Taču, attiecībā uz LATMA aktivitātēm, vienmēr var vairāk un labāk!

Lai veicas un ne pūku!

admins
Jurka, 27.05.2011
Cik biedru piedalījās? Un vai paredzamā vienošanās ar LVM nav pretrunā normatīvo aktu prasībām?

"Tas diemžēl liecina par to, ka daudzviet Latvijā medniekiem nav izpratnes par medību saimniecības veidošanas pamatprincipiem un normatīvo aktu bāzi," norādīja A.Zvejnieks.

Vai šis tieši nav pamatojams ar to, ka LaTMA nedarbojās kā tai vajadzētu?

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!