Medījot pīles - galvenais drošība

Sākums » Aktualitātes » 2011

Medījot pīles - galvenais drošība
Lieliem soļiem tuvojas pīļu medību sezonas atklāšana, kas ik gadus notiek augusta otrajā sestdienā plkst. 16.00.

09.08.2011.

Medijos jau izskanējis, ka Valsts meža dienests (VMD) un Valsts policija pastiprināti lūkos uzmanīt, ka mednieki rīkojas atbilstoši Medību likuma un Medību noteikumu prasībām. Tādēļ aicinājām VMD medniekiem atgādināt par svarīgāko, kas jāatceras, dodoties baudīt ūdensputnu medības.

 

VMD Medību daļas pārstāvis Valters Lūsis aicina medniekus:

1) stingri ievērot drošības noteikumus ūdensputnu medībās;

2) cienīt sevi un citus medību dalībniekus - sezonu atklāt plkst. 16 00, medīt tikai lidojošus medījamos ūdensputnus, pēc sekmīgām medībām atbilstīgi tos reģistrēt;

3) cienīt un respektēt arī citus cilvēkus, kas dzīvo vai atpūšas pie ūdeņiem - ar savām darbībām vai bezdarbību neradīt sliktu piemēru par medniekiem.

 

Kā katru gadu VMD sadarbībā ar VP savu iespēju un tehniskā nodrošinājuma robežās veiks pārbaudes ūdensputnu medību atklāšanas dienā, pievēršot galveno uzmanību jautājumiem, kas saistīti ar medību drošību. Jāatgādina, ka medniekiem pirms medībām nebūtu lieki pārlasīt Medību noteikumu nodaļu par drošības prasībām. Pirms došanās uz labāko medību vietu painteresēties par šīs vietas tiesisko statusu un aprobežojumiem tās izmantošanai ūdensputnu medībās (medību tiesību lietotāja medību platības, publiskās ūdenstilpnes, dabas liegumi, īpaši aizsargājamas dabas teritorijas, ūdensputnu medību liegumi, ierobežojumi, citi medību termiņi, svina munīcijas lietošanas ierobežojumi).

 

Drošības prasības ūdensputnu medībās

Aizliegts šaut uz lidojošu medījamo ūdensputnu, ja tas lido leņķī, kurš mazāks par 30o no ūdens virsmas un ja pārskatāmība šaušanas virzienā mazāka par 150 metriem.

 

Aizliegts šaut medījamo ūdensputnu uz ūdens (izņemot ievainota putna šaušanu (piešaušanu), ja šāviena virzienā līdz 150 m attālumam teritorija ir pārskatāma un tajā neatrodas cilvēki).

 

Ūdensputnu medībās medību šaujamieroci atļauts pielādēt, ja:

1. medījot pieejot vai brienot, sasniegta medību platību robeža;

2. medījot no laivas "uz celšanu", ieņemts stabils stāvoklis laivā;

3. mednieki ieņēmuši vietu stacionārā stāvvietā vai noenkurotā laivā.

 

Ūdensputnu medībās no laivas "uz celšanu" medību šaujamieroci atļauts lietot tikai vienam no laivā esošajiem medniekiem, kurš nestumj laivu.

 

Ūdensputnu medībās, noliekot medību šaujamieroci, to izlādē.

 

Ūdensputnu medībās no laivas "uz celšanu" mednieki, mainoties vietām, medību šaujamieroci izlādē un noliek laivā, lai tas nekristu un neslīdētu. Tikai pēc tam, kad mednieki no jauna ieņēmuši savas vietas, medību šaujamieroci pasniedz šāvējam. Pasniedzot medību šaujamieroci, tā stobram jābūt vērstam uz augšu. Parādoties medījamam ūdensputnam, mednieks, kas stumj laivu, pārtrauc laivas virzīšanu uz priekšu, nodrošinot šāvējam iespējami stabilu stāvokli.

 

Ūdensputnu medībās, ja laiva noenkurota kā slēpnis, atļauts šaut abiem laivā esošajiem medniekiem pēc iepriekšējas vienošanās par šaušanas sektoriem. Laivā stāvošam vai sēdošam medniekam aizliegts šaut pāri otra mednieka galvai.

 

Ne pūku!

 

Informācija: allforhunt.com

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!