Mednieku krējums tiekas Pēterburgā

Sākums » Aktualitātes » 2011

Mednieku krējums tiekas Pēterburgā
CIC (Starptautiskā medību un medījamo dzīvnieku aizsardzības komiteja) ģenerālā asambleja, kas ilgst līdz 15.maijam, ir viens no svarīgākajiem ikgadējiem pasaules mednieku pasākumiem.

13.05.2011.

Šogad CIC Ģenerālā asambleja no 12. līdz 15.maijam notiek Pēterburgā, Krievijā. Jau 58.reizi CIC kopā no visas pasaules aicina mednieku krējumu - dažādu mednieku organizāciju līderus, individuālos biedrus, kā arī jauno paaudzi, lai runātu par svarīgāko medniecībā.

 

"Medības - kultūras mantojuma daļa" ir 2011.gada CIC ģenerālās asamblejas devīze.

 

Galvenās tēmas, kas tiek publiski un kuluāros apspriestas, skar dažādus globālus jautājumus, taču lielākais uzsvars tiek likts uz:

- lielo plēsēju jautājumu - galvenokārt Eiropas Savienībā. Tas it īpaši attiecas uz vilku, kas, kā tika norādīts semināros, vienlīdz stipri tiek gan nīsts, gan mīlēts. Zviedrijas Mednieku asociācijas prezidents pat saņēmis telefoniskus draudus, jo Zviedrijā vilku populāciju regulē;

- mednieku kā dabas aizstāvis. Šī tēma drīzāk ir politiska, jo pasaules mēroga organizācijai, aizstāvot mednieku intereses, viens no argumentiem ir tas, ka mednieks ir nevis tikai resursu ieguvējs, bet gan dabas pētnieks un izzinātājs;

- dažādu dzīvnieku sugu aizsardzību. Šogad liela uzmanība tiek velstīta Globālajai tīģera iniciatīvai (Global Tiger Initiative), kuras mērķis ir apvienot dažādu valstu centienus saglabāt tīģeru populācijas savvaļā.

 

Pēc personīga ielūguma, Latvijas pārstāvim bija iespēja piedalīties CIC Ziemeļvalstu grupas delegāciju sanāksmē. Kā jau iepriekš, arī šās grupas galvenās problēmas saistītas tieši ar lielo plēsēju skaita regulāciju, kā arī savvaļas ziemeļbriežu populāciju saglabāšanu.

 

Lai gan izskan viedoklis, ka CIC nepieciešamas jaunas vēsmas, lai organizācija veiksmīgi varētu arī turpmāk attīstīties, tomēr šīs organizācijas ieguldījums, lai apvienotu pasaules medniekus, ir iespaidīgs. Varētu šķist, ka Latvijas problēmas uz vispārējā fona izšķīst globālo jautājumu jūklī, taču ir lietas, ar kurām Latvijas medību saimniecība var lepoties. Tādēļ, sadarbojoties ar citu valstu delegācijām, iespējams identificēt tos jautājumus, kas mums vēl jāapgūst, kā arī tās lietas, no kurām var mācīties citu valstu mednieki.

 

 

Plašāk par CIC ģenerālo asambleju Pēterburgā būs iespējams iepazīties jūnija "Medības. Makšķerēšana. Daba." numurā!

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!