Mednieku skaits samazinās

Sākums » Aktualitātes » 2011

Mednieku skaits samazinās
10.novembra Latvijas avīzē tiek apgalvots, ka mednieku skaits Latvijā katru gadu samazinās.

10.11.2011.

Citāts no Latvijas avīzes raksta:

 

Ņemot vērā šo ievērojamo summu, valstij vajadzētu dažādi atbalstīt medību saimniecību, lai šos ieņēmumus no vairāk nekā 22 000 cilvēku vaļasprieka vēl vairāk palielinātu. To iespējams panākt, pieņemot pamatotus un labvēlīgus reglamentējošos likumus un noteikumus. Taču dzīvē ne viss iet tik gludi un pieņemami. Mednieku skaits ar katru gadu samazinās, to vidējais vecums palielinās. Jaunieši izvēlas citus aktīvās atpūtas un sporta veidus. Te pie vainas ir arī paši mednieki, kuri, veidojot jaunas sabiedriskas organizācijas, sadrumstalo un šķeļ mednieku saimi.

 

Neizpratnē ir Latvijas Mednieku asociācijas izpilddirektors Ainārs Zvejnieks, kurš, neatlaidīgi piedaloties dažādās darba grupās, ir daudz panācis Medību likuma, noteikumu un ieroču glabāšanas noteikumu uzlabošanā. "Mērķis mums visiem ir viens – panākt šiem cilvēkiem pieņemamus un netraucējošus normatīvos aktus. Asociācija ir atvērta organizācija, ikviens darboties gribošs cilvēks ir laipni aicināts piedalīties. Jaundibināto organizāciju "Mednieki.lv" un Latvijas Mednieku savienības dibināšanu un to ambīcijas pārstāvēt visu Latvijas mednieku intereses viennozīmīgi vērtēju kā nelielas uzņēmīgu darboņu grupas vēlēšanos gūt materiālus labumus dalības maksu un biedru naudas izteiksmē. Ir nekorekti mānīt cilvēkus, solot tiem izveidot jaunus līgumus un panākt to ieviešanu likumdošanā, lai nostiprinātu un reģistrētu savus medību iecirkņus pa dabā skaidri nosakāmām robežām. Latvijā privātīpašums ir svēts, un, lai šādus līgumus ieviestu, nepieciešams grozīt Satversmi. Bet to diez vai kādam izdosies panākt."

 

Viss raksts lasāms šeit.

 

Foto: Lietuvas Mednieku un makšķernieku biedrība

Komentāri

Zeps, 06.12.2011
Jāizgudro vēl drakoniskāki likumi ,tad arī vecie aizies projām.
guntis, 28.11.2011
vai tik Zvejnieka kungs nebij viens no tiem, kas ļoti vēlējās panākt šaušanas pārbaudes ik pa 2 g.,vai tas nebij kāda sautīgu intrešu lobijs?Tā bij cīņa par visiem pieņememu un netraucējošu normatīvo aktu pieņemšanu?
Andris, 17.11.2011
\"Mednieku skaits ar katru gadu samazinās, to vidējais vecums palielinās\"

Jaunam medniekam ir ļoti apgrūtinātas iespējas tikt kādā kolektīvā, jo priekšā ir stagnātu banda, kuriem tikai daži jauni mednieki vajadzīgi medījumu lenkšanai un izvilkšanai no meža.
Jurka, 11.11.2011
Ainārs Zvejnieks, kurš, neatlaidīgi piedaloties dažādās darba grupās, ir daudz panācis Medību likuma, noteikumu un ieroču glabāšanas noteikumu uzlabošanā

Paldies! Ļoti pasmējos!!! :)

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!