Meža muzejā jauna izstāde - Meža apsaimniekošana

Sākums » Aktualitātes » 2011

Meža muzejā jauna izstāde - Meža apsaimniekošana
Jaunmoku pils Meža muzējā jauna ekspozīcija - Meža apsaimniekošana.

26.08.2011.

Ir pagājis jau krietns laika sprīdis, kopš muzejā ir tapusi kāda jauna ekspozīcija. Tādēļ tieši šis – jubilejas gads – ir ļoti pateicīgs, lai lielāku uzmanību vērstu ne tikai uz pili un tās vēsturi, bet arī izceltu to muzeja daļu, kas saistīta ar mežu apsaimniekošanu.

 

Muzeja dokumentālās liecībās - fotogrāfijās ir daudz stāstu par mežu ierīcību, izstrādi, kopšanu no 20.gadsimta sākuma līdz pat deviņdesmitajiem gadiem, uzsverot gan meža nozīmi cilvēku dzīvē un kopēju mīlestību uz to, gan parādot mežrūpniecības saimniecību labākos darba darītājus, gan mežu izstrādes tehnoloģiju attīstību. Jaunajā ekspozīcijā priekšmetu klāsts vizuāli papildināts ar fotoattēliem, tādējādi radot iespēju vieglāk saprast konkrēto rīku pielietojumu dabā, kā arī iepazīt līdz mūsdienām piemirstus meža darbus. Izstādē izmantoti materiāli no Mža muzeja „Bojas”, kura ekspozīcija pašlaik atrodas Kazdangas pilī, un mūsu muzeja materiāliem. Par izstādes vizualizāciju rūpējās mākslinieks Uldis Pauzers, bet materiālu sagatavošanā iesaistīti bija visi muzeja darbinieki – Liene Bedrīte, Gerda Grīnberga un Daiga Šmitenberga.

 

Meža muzejs apmeklētājus aicina izbaudīt meža burvību un apskatīt dažādas ekspozīcijas, kas vēsta par Latvijas mežu iemītniekiem, koku sugām un mežsaimniecības vēsturi. Savukārt katru sezonu jaunas izstādes ir apskatāmas pils torņa zālē.

 

Muzejs ir veidots tā, lai tas būtu interesants ikvienam tā apmeklētājam. Ieklausieties un mēģiniet atšķirt 42 Latvijas putnu balsis dziedošajā putnu būrī! Mednieka istabas stūrītī pamēģiniet iepūst medību taurē.

 

Muzejā apskatāmi arī medību piederumi, mežsaimniecības darbarīki un Latvijas savvaļas koku un krūmu sugas. Pils torņa zālē izstādes tiek mainītas ik pēc pāris mēnešiem, bet nemainīga paliek mednieku sudraba etviju un monogrammu kolekcijas ar medību ieroču, suņu un trofeju attēlojumiem.

 

Plašāka informācija šeit.

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!