Nelikumīga nogalināšana nav medības!

Sākums » Aktualitātes » 2011

Nelikumīga nogalināšana nav medības!
Eiropas mednieku kopiena Eiropas Padomes konferencē par Nelikumīgu putnu nogalināšanu, kas šovasar notika Kiprā, nākusi klajā ar paziņojumu, ka nelikumīga nogalināšana nav medības.

22.08.2011.

Jautājums par nelikumīgu putnu nogalināšanu uztrauc daudzus, taču to nekādā veidā nedrīkst saistīt ar medībām vai medniekiem. Tā ir problēma, kuras pamatā ir dažādi motīvi, piemēram, nelikumīga tirdzniecība un putnu kontrabanda, taču šajā procesā ir iesaistītas dažādas intereses.

 

Lai gan Eiropas mednieki ir darījuši daudz, lai rūpētos par dabas aizsardzību, nepamatotais uzskats, ka mednieki ir vainojami putnu nelikumīgā noglināšanā, var apdraudēt visu mednieku reputāciju, nomelnojot vienu no lielākajām un pieredzējušākām kopienām, kas iestājas par dabas un savvaļas dzīvnieku aizsardzību.

 

Medniekiem ir iespējas, sadarbojoties ar attiecīgajām institūcijām, iestāties pret nelikumīgu putnu nogalināšanu. Tādēļ arī Eiropas Savienības Medību un dabas aizsardzības asociāciju federācijas (FACE) delegācija piedalījās konferencē, lai stāstītu par to, kā iesaistīt Eiropas medniekus cīņā pret nelikumīgu putnu nogalināšanu. Ir daudz piemēru mednieku centieniem nepieļaut nelikumības. Piemēram, Grieķijā mednieki maksā no savas kabatas, lai algotu 300 uzraugus, kas darbojas, lai nodrošinātu, ka tiek ievērotas dabas aizsardzības prasības.

 

FACE arī turpmāk iestāsies pret nelikumīgu putnu un dzīvnieku nogalināšanu, aizstāvot viedokli, ka to nevar saistīt ar medībām. Nelikumīga nogalināšana nav medības!


Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!