Nosacījumi medību suņu izmantošanai

Sākums » Aktualitātes » 2011

Nosacījumi medību suņu izmantošanai
Latvijas Mednieku kinoloģiskā apvienība ir izstrādājusi priekšlikumus, lai sakārtotu jautājumu par šķirnes medību suņu izmantošanu medībās.

05.12.2011.

Pirmais ierosinājums attiecas uz medību šķirnes suņa izmantošanu medībās.

 

Pamatojoties uz LR klimatiskajiem apstākļiem un faunas īpatnībām, aizliegt LR teritorijā medībās un medībām pielīdzināmos apstākļos izmantot medību šķirnes suņus, kuru standarta maksimālais augstums pārsniedz 65 cm.

 

Aizliegumu neattiecināt uz putnu suņu grupas šķirnes suņiem, kā arī uz krievu dzinējsuņa un krievu raibā (Anglo – russkaja) dzinējsuņa šķirnēm.

 

Viss ierosinājuma teksts šeit!

 

Otrs priekšlikums izstrādāts, domājot par medību šķirnes suņa bojāeju un zādzību.

 

Tas attiecināms uz medību šķirnes suni, to apliecina medību šķirnes suņa pase, foto, čips, tetovējums.

 

Attiecas: tikai uz nelaimes gadījumiem medībās, bojāeju šāviena rezultātā, kā arī trešās personas apzinātu suņa nonāvēšanu noindējot, vai nošaujot medību šķirnes suni.

 

Neattiecas : Ja medību šķirnes suns ir gājis bojā saskarsmē ar medījamo dzīvnieku, vai alu suņi alā, tātad kontaktā ar medījamo dzīvnieku, atbildību par to nes medību šķirnes suņa saimnieks.

 

Viss ierosinājuma teksts šeit!

 

LATMA interesē, vai kopumā Latvijas medniekiem šāds lēmums būtu pieņemams?

 

Foto

Komentāri

'Juris., 16.02.2012
Atvainojiet - kāpēc LV nepieciešami zirga izmēra dzinējsuņi? Ja Latvijas dzinējs, vai bīgls netiek caur sniegam, tad tas ir par dziļu arī ētiskām medībām un dzīvnieki medījami bez dzīšanas - ir arī citi medību veidi. Dziļos sniega apstākļos suns izmantojams tikai un vienīgi ievainota dzīvnieka atrašanai, tas ir tāpat kā medījot individuāli ārpus dzinējmedību sezonas. Tie 65cm ir jāpārdomā. Un nedrīkst būt nekādu izņēmumu - tad augstuma ierobežojums zaudēs savu jēgu vispār, jo katrai zirga izmēra zortei var atrast kādu jauku attaisnojumu, kamdēļ tā būtu jāieliek izņēmumu kārtā.
Žanna Zariņa, 14.02.2012
Ļoti labs priekšlikums! Šodien mēs neņemam labākos suņus uz medībām, jo mums ir bail tos zaudēt
Līga, 20.12.2011
Kopumā priekšlikumu uzskatu par atbalstāmu. Rodas jautājums, vai šie nosacījumi attiecas arī uz LKF reģistrētajiem medību šķirnes suņiem, vai šis ir iekšējs normatīvs akts, kurš bus spēkā tikai kādā konkrētā biedrībā vai nodibinājumā.

Ar, cieņu

Līga Spandega

www.posendorf.lv

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!