Ondatra novērota Rīgā

Sākums » Aktualitātes » 2011

Ondatra novērota Rīgā
Kas gan nav dzirdējis par bebru darbībām Rīgas kanālā. Šķiet, ka bebrs nav vienīgais, kas par savu dzīvesvietu izvēlējies galvaspilsētu.

03.05.2011.

Lapā Dabasdati.lv publicēts raksts ar video par to, ka Rīgā novērota ondatra.

 

Lapā rakstīts, ka pagājušajā nedēļā Ruslanam Matrozim izdevies galvenokārt krēslā un naktī aktīvo grauzēju - ondatru jeb bizamžurku - pamanīt un nofilmēt Rīgā, Daugavā pie Ķengaraga. „Vismaz kopš 1990. gadu sākuma ondatras nereti esmu novērojis vairākās Rīgas ūdenstilpēs, piemēram, Daugavgrīvas liegumā, Daugavā, Gaiļezerā, Dārziņu attekā un citur. Neskatoties uz to, ka Daugavu pie Ķengaraga apmeklēju samērā bieži, ondatru tur redzēju pirmoreiz," stāsta Ruslans Matrozis.

 

Ondatras galvenokārt apdzīvo seklas, stipri aizaugušas ūdenstilpes - ezerus, vecupes un līdzīgas vietas, kur tām bagātīgi pieejama barība - ūdensaugi, stāsta zīdītājdzīvnieku pētnieks Valdis Pilāts. „Nav izslēgts, ka tās parādās arī upēs, piemēram, Daugavā vai Gaujā. Tomēr visticamāk, ka šīs nav ondatru pastāvīgās dzīvesvietas, jo šeit tomēr nebūs pietiekami daudz barības. Jāpiebilst, ka Rīgā jau sena ondatru dzīvesvieta ir arī Vecdaugavas dabas liegums."

 

Visu rakstu iespējams aplūkot šeit.

 

Atgādinām, ka ondatras Latvijā medījamas no 1.oktobra līdz 31.martam.

 

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!