PVD aicina nodot lapsas un jenotsuņus

Sākums » Aktualitātes » 2011

PVD aicina nodot lapsas un jenotsuņus
PVD no 6. oktobra līdz 23. decembrim pieņems no medniekiem nomedītās lapsas un jenotsuņus laboratoriskai izmeklēšanai, lai pārliecinātos par 2011. gada pavasarī veiktās meža zvēru trakumsērgas orālās vakcinācijas efektivitāti.

12.10.2011.

Mēneša laikā Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) plānots pieņemt un izmeklēt 2 500 dzīvniekus.

 

Mednieku kolektīviem nomedītos dzīvniekus jāpiegādā sava reģiona PVD pārvaldē. Par katru nomedīto paraugam derīgo dzīvnieku mednieks saņems 7 latus.

 

Papildus informācija par formalitātēm, apjomu un apmaksas kārtību ir pieejama PVD pārvaldēs visā Latvijā.


Vakcinācijas efektivitātes kontrole notiek divas reizes gadā. Šogad, laikā no 4. jūlija līdz 5. augustam no plānotajiem 200 dzīvniekiem izmeklēšanai iesniegti tikai 59, tāpēc tagad, rudens un ziemas sezonā, dienests aicina medniekus būt īpaši atsaucīgiem.

 

Atgādinām, ka trakumsērga ir bīstama, neārstējama dzīvnieku un cilvēku veselību un dzīvību apdraudoša infekcijas slimība. Trakumsērgas rezervuārs dabā ir savvaļas dzīvnieki, galvenokārt - lapsas un jenotsuņi. Mājdzīvnieki, visbiežāk suņi un kaķi, ar trakumsērgu inficējas pēc kontaktēšanās ar slimiem savvaļas dzīvniekiem. Vienīgais efektīvais trakumsērgas profilakses pasākums ir savlaicīga mājdzīvnieku vakcinācija pret trakumsērgu.

 

Ja 2005. gadā tika konstatēts 421 dzīvnieku saslimšanas gadījums ar trakumsērgu, tad 2010. gadā tie bijuši tikai 16, bet 2011. gada 9 mēnešos trakumsērgas gadījumi nav konstatēti.

 

Lai pilnīgi apkarotu trakumsērgu Latvijā, meža dzīvnieku vakcinēšanu pret trakumsērgu jāveic vēl 2 gadus pēc pēdējā trakumsērgas gadījumā valstī.

 

Liela loma trakumsērgas izskaušanā ir mājas dzīvnieku, īpaši to mājas dzīvnieku, kas tiek turēti lauku sētās, vakcinācijai pret trakumsērgu. PVD pārbaudes liecina, ka katrā trešajā no pārbaudītajām dzīvnieku novietnēm, saimnieki nebija vakcinējuši pret trakumsērgu suņus un kaķus.

 

Savvaļas dzīvnieku orālo vakcināciju pret trakumsērgu PVD veic kopš 2005. gada.

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!