PVD pieņem nomedītās lapsas un jenotsuņus

Sākums » Aktualitātes » 2011

PVD pieņem nomedītās lapsas un jenotsuņus
Lai kontrolētu 2011. gada pavasarī veiktās meža zvēru trakumsērgas orālās vakcinācijas efektivitāti, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) no 4. jūlija līdz 5. augustam no medniekiem pieņems lapsas un jenotsuņus laboratoriskai izmeklēšanai.

05.07.2011.

Mēneša laikā plānots pieņemt un izmeklēt 200 dzīvniekus.


Mednieku kolektīviem nomedītos dzīvniekus jāpiegādā sava reģiona PVD pārvaldē. Par katru nomedīto paraugam derīgo dzīvnieku mednieks saņems 7 latus.

 

Papildus informācija par formalitātēm un apmaksas kārtību ir pieejama PVD pārvaldēs visā Latvijā.


Atgādinām, ka trakumsērga ir bīstama, neārstējama dzīvnieku un cilvēku veselību un dzīvību apdraudoša infekcijas slimība. Trakumsērgas rezervuārs dabā ir savvaļas dzīvnieki, galvenokārt - lapsas un jenotsuņi.

 

Mājdzīvnieki, visbiežāk suņi un kaķi, ar trakumsērgu inficējas pēc kontaktēšanās ar slimiem savvaļas dzīvniekiem. Vienīgais efektīvais trakumsērgas profilakses pasākums ir savlaicīga mājdzīvnieku vakcinācija pret trakumsērgu.

Ja 2005. gadā tika konstatēts 421 dzīvnieku saslimšanas gadījums ar trakumsērgu, tad 2010. gadā tie bijuši tikai 16, bet 2011. gada 6 mēnešos trakumsērgas gadījumi nav konstatēti.

 

Lai pilnīgi apkarotu trakumsērgu Latvijā, meža dzīvnieku vakcinēšanu pret trakumsērgu jāveic vēl 2 gadus pēc pēdējā trakumsērgas gadījumā valstī.

 

Liela loma trakumsērgas izskaušanā ir mājas dzīvnieku, īpaši to mājas dzīvnieku, kas tiek turēti lauku sētās, vakcinācijai pret trakumsērgu. PVD pārbaudes liecina, ka katrā trešajā no pārbaudītajām dzīvnieku novietnēm, saimnieki nebija vakcinējuši pret trakumsērgu suņus un kaķus.

 

Savvaļas dzīvnieku orālo vakcināciju pret trakumsērgu PVD veic kopš 2005. gada.

 

Trakumsērgas apkarošana ir viena no Eiropas Savienības prioritātēm. PVD izstrādāto trakumsērgas apkarošanas programmu ir apstiprinājusi un līdzfinansē Eiropas Komisija.

 

Informācija: www.pvd.gov.lv

Bilde: http://scienceblogs.com

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!