Saeimā izskata ieroču aprites kārtību

Sākums » Aktualitātes » 2011

Saeimā izskata ieroču aprites kārtību
Š.g. 9.martā LATMA sadarbībā ar Latvijas Sportinga federāciju piedalījās Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē, kuras tēma bija "Ieroču aprite valstī, uzraudzība par to, kā arī ar ieroču apriti saistītās problēmas un to risinājums".

15.03.2011.

19.februārī "Kino Citadele" kādas filmas seansa laikā nesaskaņu dēļ tika nogalināts kāds seansa apmeklētājs. Šā negadījuma dēļ ēna krita uz visiem likumīgo šaujamieroču īpašniekiem Latvijā. Lai risinātu "radušos problēmu" un reaģētu uz sabiedrībā sacelto ažiotāžu par negodprātīgajiem šaujamieroču īpašniekiem, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija organizēja sēdi, lai apspriestu jautājumu par ieroču apriti valstī, uzraudzību par to, kā arī ar ieroču apriti saistītās problēmas un to risinājumus.

 

Uz sēdi devās LATMA izpilddirektors Ainārs Zvejnieks un Latvijas Sportinga federācijas prezidents Haralds Barviks. Sēdes sākums neko labu nesolīja, jo godātie Saeimas deputāti bija visai dedzīgi pauduši viedokli, ka šaujamieročo skaits vienai personai būtu jāsamazina, ka ieroči vispār būtu aizliedzami, kā arī pārmetumus saņēmusi Valsts Policija.

 

Kad vārds dots A.Zvejniekam, klātesošajiem tikai skaidrots, ka pēc pusotra gada ilgā darba beidzot ir sakārtota ieroču aprites kārtība, spēkā stājoties jaunajam Ieroču un speciālo līdzekļu aprites likumam. Tika norādīts, ka par viena indivīda bezatbildīgo rīcību nevar saukt pie atbildības visu mednieku un sportistu kopienu. Līdzīgu viedokli pauda arī H.Barviks, norādot, ka ieroču skaitam nav nozīmes, jo kā medībās tā arī sportā var būt nepieciešams dažāds ieroču skaits. H.Barviks arī lūdzu nosaukt tos gadījumus, kad kāds šaujamieroču kolekcijas īpašnieks, piemēram, būtu izdalījis savus ieročus kaimiņiem un aicinājis doties gājienā, protestējot pret esošo kārtību.

 

Pēc šo viedokļu uzklausīšanas deputāti secināja, ka iespējamie grozījumu nekādā gadījumā nebūtu attiecināmi uz medību un sporta šaujamieroču īpašniekiem. Izmaiņas būtu nepieciešamas attiecībā uz pašaizsardzības ieroču glabātājiem un nēsātājiem. Sēdē tika nolemts, ka darbu pie "problēmas risināsānas" turpinās atsevišķā darba grupā.

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!