Saistoši medniekiem

Sākums » Aktualitātes » 2011

Saistoši medniekiem
Medības nav tikai dzīvnieka izsekošana ar mērķi to nomedīt. Medības sevī ietver virkni citu būtisku lietu, tādēļ turpmāk mēģināsim apkopot informāciju, kas parādās dažādos masu saziņu līdzekļos un tieši vai pakārtoti attiecas uz medību saimniecību.

30.04.2011.

Jaunām teritorijām nosaka aizsargājamās dabas teritorijas statusu

Portāls DELFI.lv 28.aprīlī ziņo par to, ka septiņām jūras teritorijām nosaka aizsargājamās dabas teritorijas statusu. Rakstā teikts, ka tās ir jūras teritorijas Nida-Pērkone, Akmensrags, Irbes šaurums, Rīgas līča rietumu piekraste, selga uz rietumiem no Tūjas, Vitrupe-Tūja, Ainaži-Salacgrīva. Šīm teritorijām noteikts NATURA 2000 statuss, kas izriet no Eiropas Padomes t.s. Biotopu direktīvas prasībām.

Šādus grozījumus likumā par īpaši aizsargājamām dabas teritorijām ceturtdien pieņēma Saeima. Šajās teritorijās atklātas vairākas aizsargājamās sugas un biotopi, tostarp mazie ķīri, lielās gauras, tumšās un melnās pīles, kākauļi, melnās alkas.

 

Viss raksts atrodams šeit.

 

Komentārs: NATURA 2000 teritorijās var būt ierobežota saimnieciskā darbība, taču Eiropas Komisija ir atzinusi, ka medības nav pretrunā ar šo teritoriju izveidošanas mērķiem, līdz ar to pēc būtības nevajadzētu uztraukties, ka šajās teritorijās varētu ieviest medību aizliegumus. Taču, jāņem vērā, ka bieži vien tieši NATURA 2000 izmanto, lai pamatotu dažādus medību aizliegumus un ierobežojumus, tādēļ vietējiem medniekiem vajadzētu uzmanīgi sekot līdzi notiekošajam reģionos un informēt LATMA par to, ja šo teritoriju aizsardzības plānu izstrādes gaitā parādās atsauces uz iespējamiem medību aizliegumiem.

 

Meža dzīvnieku vakcinācija pret trakumsērgu

 

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) informē, ka 28.aprīlī uzsākta meža dzīvnieku vakcinācija pret trakumsērgu. Turpinot cīņu pret trakumsērgu Latvijā, PVD, izmantojot mazās aviācijas lidmašīnas, uzsāk un līdz pat maija beigām turpinās trakumsērgas vakcīnu izvietošanu visā Latvijas teritorijā. Vakcīnu izvietošana sāksies Kurzemes piekrastē un noslēgsies Latvijas austrumu daļā.
Meža dzīvnieku vakcinācijai tiek izmantota novājināta trakumsērgas vīrusa SAD B 19 celmu saturoša vakcīna „Fuchsoral", kas iestrādāta zivju miltu, tauku un parafīna maisījuma iekšpusē.
Vakcīnas tiks izvietotas vienmērīgi – 20 līdz 25 vakcīnas uz 1 km2, arī apdzīvotu vietu tuvumā, tādēļ Pārtikas un veterinārais dienests aicina iedzīvotājus, kuri pamanījuši vakcīnu - brūnganu kubiņu, nedaudz mazāku par sērkociņu kastīti, to neaiztikt, jo meža dzīvnieki sajutīs cilvēku smaržu un ēsmu neēdīs.

 

Plašāka informācija atrodama šeit.


Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!