Zviedrijā zēnam uzbrūk lācis

Sākums » Aktualitātes » 2011

Zviedrijā zēnam uzbrūk lācis
Zviedrijā 25.martā Olle Friskam – divpadsmitgadīgam zēnam, uzbruka brūnais lācis. Tas notika fizkultūras stundas laikā, kad Olle un viņa klasesbiedri slēpoja pa nogāzi, kuru par savu ziemas guļas vietu bija izvēlējusies lācene ar lācēniem.

07.04.2011.

Lai izvairītos no stāvās nogāzes, bērni strauji pagriezās un ieraudzīja alu. Pēc tam, kad otrais zēns bija alai paslēpojis garām, Olle, kas bija nākamais, ieraudzīja alā parādāmies galvu. Pirmā viņa doma bijusi, ka tas ir āpsis, taču izrādījās, ka tas bija lācis, un zēns iekliedzies, lai citus brīdinātu. Viena no Olles slēpēm iegrima alas otrajā izejā, lācis pagriezies un satvēris zēnu aiz kājas. Nākamajā mirklī lācis zēnu ievilcis alā, iekožot kājā divas reizes. Olle pēc negadījuma stāstījis, ka viņš sācis kliegt, bet lācis pēkšņi, uzmetot puisim skatienu, pārkāpis viņam pāri un devies no alas prom.

 

Ollem sakostas abas kājas, kā arī saskrāpēta mugura, bet zēnam izdevies izrāpties no alas. Alas ārpusē lācis uzbrucis Olles klasesbiedram, bet viņam izdevies sevi aizstāvēt, sitot lācim ar slēpju nūju. Olle nogādāts slimnīcā, kur tika konstatēts, ka, ņemot vērā apstākļus, viņš nebija pārāk cietis.

 

Lācene devusies prom, pametot savus lācēnus. Pēc negadījuma Zviedrijas televīzijā rādīts amatiervideo, kur nofilmēti abi lācēni, kas mierīgi gulējuši līdzās zēna slēpēm. Vietējās varas iestādes norādījušas, ka neesot nekādas vajadzības lāceni nogalināt, jo tā, izprovocēta bez tīša nolūka, aizstāvējusi savus lācēnus.

 

Zviedrijā ir no 3000 līdz 3500 lāču, lielākā to daļa uzturas valsts centrālajā daļā. Tiek novērots lāču populācijas pieaugums. Pēdējos gados Zviedrijā lāči nogalinājuši divus cilvēkus, pieaug arī ievainotu upuru skaits.

 

Zviedrijā lāči ir medījami. Iepriekšējā medību sezonā nomedīti 288 lāči.

 

Avots: Sten Christoffersson, Yeswehunt.eu

Foto

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!