2012./2013.gada medību sezonā medīs 200 vilku

Sākums » Aktualitātes » 2012

2012./2013.gada medību sezonā medīs 200 vilku
15.jūlijā tiek atklāta vilku medību sezona, tādēļ noteikts vilku nomedīšanas apjoms.

11.07.2012.

15.jūlijā tiek atklāta vilku medību sezona, tādēļ arī Valsts meža dienests izdevis rīkojumu, ar kuru paredz, ka šajā medību sezonā maksimālais pieļaujamais vilku nomedīšanas apjoms ir 200 dzīvnieku. Taču šis ir tikai sākotnējais limits.

 

VMD patur tiesības šo limitu palielināt, ja sākotnējais limits ir nomedīts, bet joprojām pastāv draudi kaitējumam, ko vilks var nodarīt lauksaimniecības dzīvniekiem. Savukārt pēc 2013.gada 2.janvāra VMD paredz noteikt vilku nomedīšanas apjoma sadali pa virsmežniecību kontrolējamām teritorijām.

 

Interesants jaunums ir tāds, ka turpmāk būs nepieciešams t.s. CITES (Konvencija par starptautisko tirdzniecību ar apdraudētajām savvaļas dzīvnieku un augu sugām) sertifikāts, lai pirktu, piedāvātu pirkšanai, iegādātos komerciāliem nolūkiem, publiski izstādītu komerciāliem nolūkiem, lietotu komerciāliem mērķiem un pārdotu, uzglabātu pārdošanai, piedāvātu un transportētu pārdošanai vilkus, kā arī lūšus.

 

Atgādinām, ka par katru nomedīto vilku ir jāaizpilda Valsts meža dienesta noteikta parauga akts, kā arī tas jāiesniedz VMD. VMD virsmežziņiem uzdots kopā ar katru vilka medību atļauju izsniegt trofejas īpašniekam Pieteikuma veidlapu CITES sertifikāta saņemšanai Dabas aizsardzības pārvaldē

 

Akta veidlapa atrodama šeit!

 

Pagājušajā vilku medību sezonā tika nomedīts 201 vilks.

 

Avots un foto: mednieku portāls Allforhunt.com

Pārpublicēšana bez rakstiskas atļaujas aizliegta.