PVD aicina medniekus aktīvai sadarbībai

Sākums » Aktualitātes » 2012

PVD aicina medniekus aktīvai sadarbībai
PVD pagarina termiņu nomedīto lapsu un jenotsuņu iesniegšanai un aicina medniekus aktīvai sadarbībai

05.01.2012.

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) pagarina nomedīto lapsu un jenotsuņu pieņemšanu laboratoriskai kontrolei līdz 1. februārim un aicina medniekus aktīvai sadarbībai paraugu iesniegšanā.

 

Termiņš pagarināts sakarā ar zemo aktivitāti, jo laika posmā no 2011.gada 6. oktobra līdz 23.decembrim iesniegta tikai puse no trakumsērgas vakcinācijas efektivitātes kontrolei plānotajiem 2560 paraugiem.

 

Latgales puses mednieki ir izpildījuši plānoto apjomu, bet viszemākā aktivitāte ir Kurzemes pusē.

 

Zemo mednieku aktivitāti dienests skaidro ar sniega trūkumu, kā arī, iespējams, ar dažādiem uzskatiem, kas valda mednieku vidū, tādejādi neveicinot nomedīto lapsu un jenotsuņu piegādāšanu PVD. Viens no tiem varētu būt, ka gadījumā, ja kādam no nomedītajiem dzīvniekiem konstatētu trakumsērgu, medības šajā teritorijā tiktu aizliegtas. Patiesībā tā gluži nav. Saskaņā ar trakumsērgas profilakses un apkarošanas noteikumiem PVD, sadarbībā ar Valsts meža dienestu, organizē papildus lapsu un jenotsuņu atšaušanu trakumsērgas skartajā teritorijā. Par katru piegādāto dzīvnieku no šīs teritorijas PVD nodrošina medniekam samaksu 7 latu apmērā. Citu savvaļas dzīvnieku medībām trakumsērgas skartajā un apdraudētajā teritorijā PVD šādu medību organizēšanai var izsniegt atļauju.


Par 2011. gada trakumsērgas vakcinācijas rezultātus varēs analizēt pēc efektivitātes kontroles pasākumu īstenošanas, taču šī brīža rezultāti liecina, ka PVD organizētā trakumsērgas apkarošanas programma bijusi ļoti efektīva.

 

2011. gads bija pirmais gads Latvijas vēsturē, kopš tiek veikta dzīvnieku infekcijas slimību uzskaite, kad nav konstatēts neviens trakumsērgas gadījums.

 

Pēdējais trakumsērgas gadījums reģistrēts 2010. gada 6. oktobrī Krāslavas novadā.