Sešas organizācijas aiziet no DzAĒP

Sākums » Aktualitātes » 2012

Sešas organizācijas aiziet no DzAĒP
Solvita Vība: Mednieku pārstāvju iekļaušana DzAĒP ir tikpat kā āža iecelšana par dārznieku.

09.10.2012.

Delfi.lv publicējuši interesantas Solvitas Vības pārdomas par dzīvnieku aizsardzību un medībām. Šeit daži citāti no šā raksta:

 

"Latvijas dzīvnieku aizsardzības organizācijām šāda robeža bija nezinātājiem šķietami mazsvarīgs, taču dzīvnieku aizsargiem izšķirošs Zemkopības ministrijas lēmums iekļaut Latvijas Dzīvnieku aizsardzības ētikas padomes (DzAĒP) sastāvā mednieku organizācijas - Latvijas Mednieku asociācijas (LATMA) - pārstāvi.Dzīvnieku aizsardzībai DzAĒP ļoti nozīmīga institūcija - tāds kā dzīvnieku aizsardzības tiesībsargs, kura sastāvā saskaņā ar likumu jābūt triju nozaru pārstāvjiem - valsts institūcijām, zinātniskajām iestādēm un dzīvnieku aizsardzības nevalstiskajām organizācijām. Padomes uzdevums ir (bija), norobežojoties no jebkādu grupu, biznesu vai citām interesēm, aizstāvēt tikai un vienīgi dzīvniekus, iestāties par to tiesībām, visiem līdzekļiem uzlabot to labklājību un mazināt ciešanas.

Mednieku pārstāvju iekļaušana DzAĒP ir tikpat kā āža iecelšana par dārznieku: lai gan mednieki daudz dara savvaļas dzīvnieku un vides aizsardzībā, taču to primārais mērķis tomēr ir nevis dzīvnieku, bet pašu intereses. Mednieks par dzīvo stirniņu priecājas tikmēr, kamēr nestāv uz masta, bet pēc tam tā kļūst vien par mērķi un trofeju, pie kuras asiņainā līķa nobildēties ar apmierinātu smaidu un augstu paceltu bisi. Starp citu, tam apliecinājums ir fakts, ka ZM kā īpašu LATMA sasniegumu izcēla šīs organizācijas priekšlikumu "katra dzīvnieka kā indivīda respektēšanai" noteikt minimālo enerģiju šāviņam, ar kuru dzīvnieku nogalina..."

 

Ar visu rakstu var iepazīties šeit!

 

Foto atsauce