Šķirnes suņi būs jāreģistrē

Sākums » Aktualitātes » 2012

Šķirnes suņi būs jāreģistrē
Lai motivētu suņu īpašniekus nekavēties ar sava mīluļa reģistrāciju, Lauksaimniecības datu centrs (LDC) ir radījis iespēju 2012.gadā visus ar mikroshēmu aprīkotos suņus reģistrēt bez maksas.

12.04.2012.

10.aprīlī, valdība apstiprināja Zemkopības ministrijas (ZM) izstrādātos grozījumus Ministru kabineta 2011.gada 22.februāra noteikumos Nr.156 „Noteikumi par Valsts aģentūras „Lauksaimniecības datu centrs" sniegto publisko maksas pakalpojumu cenrādi".

 

Lai motivētu suņu īpašniekus nekavēties ar sava mīluļa reģistrāciju, Lauksaimniecības datu centrs (LDC) ir radījis iespēju 2012.gadā visus ar mikroshēmu aprīkotos suņus reģistrēt bez maksas, tāpēc dzīvnieku reģistrācijas maksa (Ls 5) un maksa par mājas (istabas) dzīvnieka īpašnieka maiņu (Ls 3.50) stāsies spēkā tikai 2013.gada 1.janvārī.

 

Līdz šim šķirnes mājdzīvniekus, kas jaunāki par sešiem mēnešiem, varēja reģistrēt bez maksas. Bezšķirnes dzīvnieku reģistrācija datu centra datubāzē pašlaik nav obligāta, tā ir dzīvnieku īpašnieku izvēle - reģistrēt savu mīluli vai nē.

 

Pirms mājas (istabas) dzīvnieka reģistrācijas dzīvniekam ir jābūt apzīmētam ar mikroshēmu (mikročipētam). Dzīvnieka apzīmēšanu veic sertificēts veterinārārsts.

 

Suņi, kas ir mikročipēti pirms 2011.gada 1.jūlija, datubāzē ir jāreģistrē līdz 2016.gada 1.jūlijam.

Visiem suņiem, kas 6 mēnešu vecumu sasniegs līdz 2016.gada 1.jūlijam ir jābūt mikročipētiem un reģistrētiem datu bāzē.

 

Visiem suņiem, kas piedalās izstādēs vai uz laiku tiek izvesti ārpus valsts ir jābūt mikročipētiem un reģistrētiem datu bāzē līdz 2012.gada 1.jūlijam.

 

Dokumenti, kas nepieciešami, lai reģistrētu mājas (istabas) dzīvnieku

1. Jāaizpilda Mājas (istabas) dzīvnieka reģistrācijas veidlapa (skatīt pielikumā PDF formātā).
Reģistrācijas veidlapa sastāv no A un B daļām. Mājas (istabas) dzīvnieka īpašnieks aizpilda reģistrācijas veidlapas A daļu.
2. Jāuzrāda personu apliecinošs dokuments
3. Jāuzrāda Mājas (istabas) dzīvnieka pase
4. Jābūt maksājuma apliecinājumam

 

Dokumentus iesniedz Valsts aģentūrā "Lauksaimniecības datu centrs" Republikas laukumā 2, Rīgā, LV-1010 (ieeja no Zemkopības ministrijas 3.stāvs) vai reģionu apkalpošanas nodaļās.

 

Plašāka informācija šeit!