FACE plāno nākamā gada darbību

Sākums » Aktualitātes » 2013

FACE plāno nākamā gada darbību
No 13. līdz 15.septembrim Briselē risināsies FACE ģenerālā asambleja, kurā lems par nākotnes plāniem.

30.08.2013.

Kā katru septembri Briselē tiek rīkota Eiropas Savienības medību un dabas aizsardzības asociāciju federācijas (FACE) ģenerālā asambleja, kas ne tikai ir atskaites punkts par padarīto, bet arī tiek rīkota ar skatu nākotnē. 

 

Šoreiz uzmanības centrā ir FACE ģenerālsekretāra Angusa Midltona atkāpšanās, kas patiesībai ir liels zaudējums ne tikai FACE, bet visai Eiropas mednieku kopienai kopumā. 

 

Bez jau ierastajiem jautājumiem un atskatiem par padarīto, FACE arī plānos nākotnes darbības jomas, kuru galvenie jautājumi ir:

 

1. Atbalsts FACE biedriem. 

Šajā jautājumā Latvijas mednieki nevar sūdzēties, jo pēc pirmā pieprasījuma tiek saņemta informācija un skaidrojums par dažādiem ES normatīvajiem aktiem, piemēram, par Nolīgumu par humāniem slazdošanas standartiem, kā arī dažādām ES medījamām putnu sugām un termiņiem. 

 

2. Savvaļas dzīvnieku saglabāšana.

Eiropas Komisija ir atzinusi, ka medības nav pretrunā ar savvaļas dzīvienu aizsardzības un saglabāšanas principiem, jo mednieks ir vistuvāk dabai un spēj sekot līdzi jebkurām norisēm attiecībā uz savvaļas dzīvnieku populācijām. 

 

3. OMPO projekta īstenošana.

OMPO ir Eiropas institūts, kas nodarbojas ar savvaļas putnu un to dzīvotņu apsaimniekošanu. Tomēr pagaidām LATMA attiecībā uz šo jautājumu ir ieņēmusi neitrālu pozīciju, jo līdz galam nav izprotams šī projekta mērķis. 

 

4. Dzīvnieku labturība un veselība. 

Pret šo jautājumu FACE ir ļoti stingra nostāja - neviens no Eiropas normatīviem nav deleģēts regulēt savvaļas dzīvnieku labturību, kā to rosina dažādas "dzīvnieku draugu organizācijas". Savvaļas dzīvnieku populācijas ir jāapsaimnieko, bet nav iespējams aizliegt vilkam ķert stirnu. 

 

Ko FACE dara?

- Nodrošina ekspertus par dažādiem ar medībām saistītiem jautājumiem, sniedzot ieskatu ne tikai medniekiem, bet arī potiķiem un dabas aizsardzības NVO

- FACE biedri tiekas regulāri dažādās darba vai reģionu grupu sanāksmēs, tādēļ FACE vienmēr ir informēta par notiekošo ES valstīs

- FACE komanda darbojas Briselē, lai Eiropas Komisijā un Eiropas Parlamentā varētu pārstāvēt 7 miljonu Eiropas mednieku intereses

 

Darba piedāvājums FACE uz ģenerālsekretāra vietu

Prasības:

- kaislīgam medniekam un interesei par dabu

- pieredze politikā un lobija jautājumos

- vadītāja spējām
- biznesa vadības un attīstības spējām
- jābūt ES dalībvalsts pilsonim

- lieliski jāpārvalda angļu, franču un kāda cita ES valsts valoda

 

Pieteikšanās līdz 30.septembrim. 

 

Vairāk informācijas šeit!