Iebilst pret psihologu pārbaudēm

Sākums » Aktualitātes » 2013

Iebilst pret psihologu pārbaudēm
29.janvārī Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē sprieda par grozījumiem Ieroču un speciālo līdzekļu aprites likumā.

29.01.2013.

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē  debašu rezultātā komisija uzdeva Iekšlietu ministrijai pārstrādāt V sadaļas 18" punkta normas, kas paredzēja visiem ieroču īpašniekiem un pretendentiem papildus medicīniskajai pārbaudei pieprasīt obligātu psihologa atzinumu.


Šāda atzinuma iegūšana medniekiem un sporta šāvējiem izmaksātu no 45-120 Ls, kas ievērojami sadārdzinātu un laika ziņā sarežģītu pārbaudes iziešanu.


Pret šo normu sēdē iebilda LATMA izpilddirektors Haralds Barviks. Iepriekš LATMA bija sagatavojusi iebildumus, kuriem pievienojās LMS, LSpF, LSK, LITA. Sēdē LATMA pārstāvēja mednieku, sporta šāvēju un iepriekš minēto mednieku un sporta organizāciju viedokli.

 

Iebildumu pamatā ir fakts, ka Latvijā ir ļoti neliels psihologu skaits, tiem ir gan sava asociācija, bet psihologi nav ārstniecības personas, kuru lēmumu varētu jebkādā veidā pārsūdzēt. Bez tam likumprojekts paredzēja, ka šaujamieroču īpašniekiem pašiem būtu jāsedz izdevumi, kas saistīti ar psihologa apmeklējumu, bet parasti ar vienu seansu nepietiek. Viena vizīte pie psihologa vidēji izmaksā, sākot ar 15 Ls.

 

LATMA preses dienests