LATMA uzsāk sarunas ar LKF

Sākums » Aktualitātes » 2013

LATMA uzsāk sarunas ar LKF
Medību suns ir neatņemama medību procesa sastāvdaļa, taču pašlaik šajā jautājumā mūsu valstī valda haoss.

22.07.2013.

Izvērtējos radušos situāciju medību suņu jautājumā, LATMA valdes priekšsēdētāja vietnieks Haralds Barviks 15.jūlijā tikās ar Latvijas Kinoloģiskas federācijas (LKF) prezidenti Viju Klučnieci, lai pārspiestu iespējamo sadarbību. Jānorāda, ka LKF ir organizācija, kurai ir tiesības pārstāvēt Latviju starptautiskajā kinoloģijas sistēmā FCI. Šī sistēma atzīst tikai to suņu ciltsrakstus, kas ir tajā iekļauti. Tā kā LKF paspārnē darbojas arī medību suņu klubs, Haralds Barviks vēlējās ievadīt sarunas par to, lai nākotnē veidotu sadarbību starp medniekiem, kuri medību suņus izmanto praktiskajās medībās, un LKF. 

 

Pēc šīs tikšanās abas puses nolēma tikties atkārtoti - 17.jūlijā, vienlaikus pieaicinot ne tikai Zemkopības ministrijas pārstāvi Jāni Bāru, bet arī Latvijas Mednieku savienības pārstāvi Jāni Baumani. Šajā tikšanās reizē tika iezīmēti pirmie darbības virzieni. Medību suņu jautājums ir arī aktuāls tādēļ, ka pēc grozījumiem Medību likumā sāksies darbs pie Ministru kabineta noteikumiem, kurā būs jānosaka pamatprincipi, pēc kādiem turpmāk medībās varēs izmantot medību suņus. Pats sāpīgākais jautājums ir par agresīvo suņu izmantošanas ierobežošanu. Tika runāts arī par to, ka iespējams būtu nepieciešams izveidot medību suņu šķirņu sertificēšanas komisiju, kas atzītu, vai konkrētā suņu šķirne, piemēram, kāds jaunievedums, būtu izmantojams medībās Latvijas apstākļos. 

 

Pie šīs jomas sakārtošanas LATMA turpinās darboties un ziņos par pieņemtajiem lēmumiem. Tuvākās dienās ir paredzēta tikšanās ar Normunda Salmiņa vadīto Latvijas Mednieku kinoloģisko apvienību. 

 

LATMA preses dienests.