Latvijā viesojās Ziemeļvalstu mednieku pārstāvji

Sākums » Aktualitātes » 2013

Latvijā viesojās Ziemeļvalstu mednieku pārstāvji
Lielo plēsēju jautājums ir viens no aktuālākajiem visā Eiropā.

31.05.2013.

Uz Baltijas trofeju izstādes atklāšanu bija ieradušies arī Ziemeļvalstu mednieku organizāciju pārstāvji, tajā skaitā arī FACE (ES Medību un dabas aizsardzības asociāciju federācija) izpilddirektors. 

 

10.maijā notika sanāksme, kurā ar savām aktuālitātēm un svarīgāko medību saimniecībā dalījās ne tikai Latvijas mednieki, bet arī citu valstu pārstāvji. Sanāksmē piedalījās Igaunijas, Lietuvas, Baltkrievijas, Dānijas, Somijas, Zviedrijas mednieku organizāciju pārstāvji. 

 

VMD Medību daļas vadītājs klātesošos iepazīstināja ar situāciju lielo plēsēju jautājumā, kā arī ar izpēti, kas notiek Latvijā. As "Latvijas valsts meži" pārstāvji stāstīja par medību tiesību nodošanas kārtību, par medību tūrismu, kā arī tika prezentēs Elmāra Pēterhofa vadītais medņu projekts. Pēc tam katra no valstīm uzsvēra svarīgākās aktualitātes, kas notiek medību jautājumos.

 

Lietuvā liela problēma ir vilku medības, jo ir izvedota organizācija, kas tiesā apstrīdējusi ministra apstiprinātu rīkojumu par 50 vilku nomedīšanas limita noteikšanu. Vilku medību sezona sākās novēloti, bet tomēr notika. Igaunija, savukārt, ievērojami samazinājies stirnu skaits, līdz ar to izmainījusies arī lūšu un vilku ēdienkarte, kurā tagad lielākoties dominē bebri. Ja vēl pirms kāda laika igauņi bija uztraukušies par lielo bebru skaitu, tad tagad jau tiek lēsts, ka bebru skaits sāk ievērojami mazināties. 

 

LATMA valdes priekšsēdētāja vietnieks Haralds Barviks uzsvēra, ka šādi pasākumi ir ārkārtīgi svarīgi, lai apmainītos ar informāciju un saprastu, kādi jautājumi tiek risināti citās valstīs. Uzzinot, ka, piemēram, Dānijā tiek veikts kāds noderīgs pētījums, ir iespējams šos datus izmantot arī Latvijā, un otrādi. 

 

Sēdes dalībnieki lēma, ka šādas sanāksmes būtu svarīgas arī nākotnē.