Loku medības netiks legalizētas

Sākums » Aktualitātes » 2013

Loku medības netiks legalizētas
Ceturtdien, 20.jūnijā Saeima lēma par Medību likuma grozījumiem.

20.06.2013.

 

Lai uzlabotu medību jomas regulējumu, Saeima ceturtdien, 20.jūnijā, trešajā galīgajā lasījumā atbalstīja apjomīgus grozījumus Medību likumā. Grozījumi paredz samazināt administratīvo slogu medniekiem un ieviest efektīvu mehānismu medījamo dzīvnieku nodarīto postījumu samazināšanai.

 

Grozījumi paredz mainīt regulējumu pieļaujamajam nomedīšanas apjomam – turpmāk to plānots katrai sugai noteikt pēc populācijas stāvokļa. Līdz šim nomedīšanas apjomu noteica Valsts meža dienests, pamatojoties uz dzīvnieku uzskaites datiem.

 

Izmaiņas paredz atļaut publiskajos ūdeņos un to tauvas joslā medīt visus nelimitētos medījamos dzīvniekus, lai preventīvi samazinātu postījumu apjomu, ko, piemēram, nodara bebru pieaugošais populācijas blīvums. Līdzšinējā likuma redakcija noteica, ka šajās teritorijās bez medību pieteikšanas atļauts medīt ūdensputnus, Amerikas ūdeles un jenotsuņus.

 

Saeima šodien noraidīja par likumprojekta virzību atbildīgajā komisijā iepriekš atbalstīto priekšlikumu, kas paredzēja, ka lokus var izmantot nebrīvē turēto savvaļas sugu dzīvnieku un nelimitēti medījamo sugu dzīvnieku medībās.

 

Tāpat grozījumi paredz jaunu regulējumu, kas nosaka medību aizlieguma teritorijas, piemēram, pilsētās, kapsētās, kā arī vietās, kur nebūs reģistrēts medību iecirknis. Tāpat tiek atcelti ierobežojumi nakts redzamības tēmekļu un atsevišķu ieroču izmantošanai mežacūku, lapsu un jenotsuņu medībās.

 

Likuma grozījumi nosaka arī izmaiņas medību suņu apmācībā un izmantošanā medībās, medību dokumentācijā un uzraudzībā, samazinot administratīvo slogu medniekiem un atvieglojot nosacījumus ārvalstu medniekiem piedalīties medībās Latvijā.

 

Jaunajā regulējumā precizēta pašreizējā likuma norma par klaiņojošu dzīvnieku nošaušanu, nosakot, ka medībām pielīdzināma klaiņojošu mājas (istabas) dzīvnieku nonāvēšana medību platībās, izmantojot medību šaujamieročus un ievērojot dzīvnieku aizsardzības starptautiskos līgumus un citus normatīvos aktus.

 

Ministru kabinetam būs jānosaka kārtība attiecībā uz medību rīku un lielas jaudas pneimatisko ieroču izmantošanu, medību vadītāja pienākumiem un tiesībām, medību iecirkņu izveidošanu un reģistrēšanu, valsts nodevas apmēru par mednieku eksāmeniem, šķirnes medību suņu apzīmēšanu un izmantošanu medībās, medību atļauju izsniegšanu, kā arī savvaļas medījamo dzīvnieku piebarošanu un publiskajās ūdenstilpēs un to tauvas joslā nelimitēto dzīvnieku medīšanu.

 

Likuma grozījumi stāsies spēkā 2014.gada 1.janvārī.

 

No rīta pie Saeimas ēkas risinājās protesta akcija, ko rīkoja dzīvnieku aizstāvju organizācijas, protestējot pret loku medību legalizēšanu. 

 

Foto galerija no piketa šeit!

 

Saeimas preses dienests