Pieteikšanās MSAF atbalstam

Sākums » Aktualitātes » 2013

Pieteikšanās MSAF atbalstam
ZM izsludinājusi pieteikšanos uz Medību saimniecības attīstības fonda atbalstu.

28.12.2013.

Zemkopības ministrija (ZM) izsludinājusi pieteikšanos uz Medību saimniecības attīstības fonda atbalstu 2014.gadam par kopējo finansējumu 99 531 latu, liecina sludinājums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

 

Iesniegumi fonda finansējuma saņemšanai jāiesniedz 14 kalendāro dienu laikā pēc sludinājuma publicēšanas ZM Meža departamentā Rīgā, Republikas laukumā 2. Iesnieguma veidlapa, informācija par projektu iesniegšanas kārtību un 2014.gadā fonda līdzekļu izlietojuma prioritātēm pieejama ministrijas mājaslapā.

 

Projektu īstenošanas laiks ir no līguma noslēgšanas līdz 2014.gada 15.novembrim.

 

Kā norāda ZM, Medību saimniecības attīstības fonda finansējumu 2013.gadā saņēmuši projekti par kopējo atbalsta summu 99 532 lati.

 

Atbalstu saņēma "Straupes mednieku un makšķernieku biedrības "Mārkulīči" organizētā jauno mednieku nometne "Vanaga acs"" (3468 latus), SIA "Explore Latvija" ikmēneša televīzijas raidījumu cikls "Uz meža takas" (17 000 latu), Latvijas Valsts mežzinātnes institūta "Silava" izpētes projekti "Lielo plēsēju populāciju stāvokļa izmaiņas medību ietekmē"(14 249 latus), "Maksimāli pieļaujamais medījamo dzīvnieku populāciju blīvums un minimālais jeb kritiskais populāciju lielums" (15 499 latu) un "Medību trofeju vērtēšana, atbalsts reģionālo medību trofeju izstāžu organizēšanai" (2446 latus).

 

Tāpat atbalstu šogad saņēma Latvijas Mednieku asociācijas organizētais mednieku festivāls "Minhauzens 2013″ (6000 latu), Latvijas Universitātes Bioloģijas institūta projekts "Ligzdojošo un nomedīto ūdensputnu izpēte" (12 974 latu), Latvijas Mednieku savienības biedru izglītošana un kvalifikācijas celšana (3325 latus), Latvijas Mednieku asociācijas organizētā starptautiskā medību trofeju izstāde "Trophy Grand Prix Riga 2013″ (10 171 latu), projekts "Mednieku izglītošana, seno medību rituālu un ceremoniju popularizēšana un mednieku interešu pārstāvniecība" (1390 latus), kā arī Latvijas Mednieku savienības un Latvijas Mednieku asociācijas pārstāvniecība starptautiskās nozares organizācijās (attiecīgi 1144 latu un 7516 latus).

 

Atbalstu saņēmis arī Latvijas Mednieku kinoloģiskās apvienības projekts "Medību suņu īpašnieku izglītošana un šķirnes medību suņu apmācība, popularizējot medības ar medību suņu piedalīšanos" (2300 latus), kā arī AS "Lauku Avīze" projekts "Sabiedrības informēšana par medību saimniecības aktualitātēm" (2050 latus).

 

Medību saimniecības attīstības fonda turētāja ir ZM. Fonda padomi vada zemkopības ministrs. Bez ZM politiskās vadības fonda padomē darbojas arī Valsts meža dienesta ģenerāldirektors, ZM Meža departamenta direktors, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvis un Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvis.

 

Fonda līdzekļus veido valsts nodevas par medību atļauju, mednieka apliecību un mednieka sezonas karšu izsniegšanu, kā arī valsts nodevas par atļauju ārvalstu medniekiem medīt Latvijas teritorijā un atļauju izsniegšanu medību trofeju izvešanai no Latvijas. Tāpat Medību fondā nonāk soda nauda, kas iekasēta par medību noteikumu pārkāpšanu.

 

Vairāk informācijas šeit!