PVD pieņem lapsas un jenotsuņus

Sākums » Aktualitātes » 2013

PVD pieņem lapsas un jenotsuņus
PVD no pirmdienas pieņems nomedītās lapsas un jenotsuņus trakumsērgas vakcinācijas efektivitātes pētīšanai.

17.10.2013.

Lai pārliecinātos par šī gada pavasarī veiktās meža dzīvnieku trakumsērgas vakcinācijas efektivitāti, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) no pirmdienas, 21.oktobra, līdz 19. decembrim no medniekiem pieņems nomedītās lapsas un jenotsuņus laboratoriskai izmeklēšanai.

 

Mednieki nomedītos dzīvniekus var vest uz sava reģiona PVD pārvaldi. Par katru nomedīto, paraugam derīgo, dzīvnieku mednieks saņems 7 latus. Kopumā PVD plāno pieņemt un izmeklēt 2 560 dzīvniekus. Papildus informācija par formalitātēm un apmaksas kārtību ir pieejama PVD pārvaldēs.

 

Kā liecina 2012. gadā veiktās vakcinācijas efektivitātes analīze – 87 % no izmeklētajām lapsām un jenotsuņiem ir uzņēmuši vakcīnu. Trakumsērga ir bīstama, neārstējama dzīvnieku un cilvēku veselību un dzīvību apdraudoša infekcijas slimība. Trakumsērgas rezervuārs dabā ir savvaļas dzīvnieki, galvenokārt - lapsas un jenotsuņi. Mājdzīvnieki, visbiežāk suņi un kaķi, ar trakumsērgu inficējas pēc kontaktēšanās ar slimiem savvaļas dzīvniekiem.

 

Vienīgais efektīvais trakumsērgas profilakses pasākums ir ikgadēja obligāta mājdzīvnieku vakcinācija pret trakumsērgu. Savvaļas dzīvnieku vakcināciju pret trakumsērgu PVD veic kopš 2005. gada. Pateicoties tai, pēdējo sešu gadu laikā konstatēto trakumsērgas gadījumu skaits strauji samazinājies. Ja 2005. gadā tika konstatēts 421 dzīvnieku saslimšanas gadījums ar trakumsērgu, tad no 2012.gada februāra saslimšana nav reģistrēta. Saskaņā ar trakumsērgas apkarošanas programmu, savvaļas dzīvnieku vakcinācija pret trakumsērgu jāveic vēl divus gadus pēc pēdējā reģistrētā trakumsērgas gadījuma valstī.

 

Avots: PVD