Sadalīta mednieku fonda nauda

Sākums » Aktualitātes » 2013

Sadalīta mednieku fonda nauda
4.februārī Zemkopības ministrijā notika Medību saimniecības attīstības fonda padomes sēde, kuras laikā tika piešķirts finansējums 14 projektiem.

05.02.2013.

2013.gada MSAF atbalstam iesniegti 23 projektu iesniegumi par pieteikto kopējo summu Ls 152857,81. Pieejamais līdzekļu apjoms 2013.gadā (vienāds ar 2012.gadu) ir Ls 99532,00.


Projektu pieteikumi tika strikti izvērtēti atbilstoši MSAF līdzekļu izmantošanas vadlīnijās noteiktajai metodikai.


MSAF Konsultatīvā padome veica apjomīgu darbu – ne tikai izvērtējot iesniegtos materiālus, bet arī komunicējot ar atsevišķiem pieteikto projektu vadītājiem par iespējām projektu veikt ar samazinātu finansējumu, lai varētu atbalstīt pēc iespējas vairāk projektu. Neraugoties uz MSAF Konsultatīvās padomes pūlēm - diemžēl ierobežoto finanšu līdzekļu dēļ – MSAF Padome varēja atbalstīt vien 14 no pieteiktajiem 23 projektiem. Visiem atbalstītajiem projektiem piešķirtais finansējums ir samazināts, salīdzinot ar prasīto.

 

Latvijas Mednieku asociācija saņēma finansējumu 4 projektiem:

Mednieku izglītošana mednieku festivāla „Minhauzens 2013" ietvaros - 6000 Ls

Latvijas mednieku interešu pārstāvniecība starptautiskajās nevalstiskajās medību organizācijās - 7516 Ls

Starptautiskā medību trofeju izstāde “TROPHY GRAND PRIX RĪGA 2013” - 10171 Ls

Mednieku izglītošana, seno medību rituālu un ceremoniju popularizēšana un mednieku interešu pārstāvniecība - 1390 Ls

 

Finansējumu saņēma arī Straupes MMB "Mārkulīči" nometnei "Vanaga acs", SIA "Explore Latvija" raidījuma "Uz meža takas" veidošanai, Latvijas Mednieku savienība, Latvijas Universitātes Bioloģijas institūts, LVMI "Silava", Latvijas Mednieku kinoloģiskā apvienība, kā arī AS "Lauku Avīze".

 

LATMA valdes priekšsēdētājs Elmārs Švēde skaidroja, ka MSAF konsultatīvās padomes sēde, kas notika 31.janvārī, ilgusi piecas stundas, kuru laikā ļoti uzmanīgi tika izsvērti un izvērtēti visi projekti. Balstoties uz konsultatīvās padomes lēmumu, projektus skrupolozi izvērtēja arī MSAF padome.

 

Jāatgādina, ka MSAF apjomam vajadzētu būt vismaz trīs reizes lielākam, kā to nosaka Medību likums, taču vismaz divas trešdaļas fonda (mednieku) līdzekļu tiek ieskaitīti valsts budžetā.