Tiek skatīti grozījumi Medību likumā

Sākums » Aktualitātes » 2013

Tiek skatīti grozījumi Medību likumā
Šī gada 3. aprīlī norisinājās Tautsaimniecības komisijas sēde, kurā tika skatīti grozījumi Medību likumā.

20.03.2013.

Komisija atbalstīja normu, kura atļauj klejojošo suņu un kaķu atšaušanu medību platībās ārpus apdzīvotām vietām. Jāpiebilst gan, ka šī norma nepieciešama Medību likumā, lai ļautu pasargāt meža dzīvniekus, it īpaši stirnas, no klejojošo suņu uzbrukumiem situācijās, kad pašvaldības nenodrošina šo suņu izķeršanu vai arī saimnieku sodīšanu. 

 

Tika skatīts 8.punkta papildinājums, kur Ministru Kabinetam tika deleģēts izstrādāt kārtību savvaļas dzīvnieku piebarošanai un barotavu ierīkošanai. Kā arī tika atbalstīti Juridiskā biroja precizējumus vairākos likuma grozījuma punktos.

 

Netika atbalstīti deputāta I. Līdaka piedāvātie grozījumi 14.pantā, kas paredzēja, ka, lai kļūtu par mednieku, personai jāatbilst ieroču aprites likuma prasībām, jo šī norma ierobežo vecumu, kad var kļūt par mednieku un līdz iespējas medīt ar medību rīkiem, ierobežojot personu loku, kuriem šādas iespējas tiek dotas.

 

Netika atbalstīts deputāta J. Tutina priekšlikums - 14.panta 3. apakšpunktā- noteikt papildus stažēšanās prasības jaunajiem medniekiem. Tāpat netika atbalstīts I. Līdaka priekšlikums mainīt 18.panta redakciju.

 

Visumā var secināt, ka pagaidām vairāk vai mazāk Medību likuma grozījumu virzība notiek, ņemot vērā mednieku intereses. Iepriekšējās sēdē tika atbalstīta atļaut medībās izmantot jaunu rīku - medību loku! 

 

LATMA preses dienests

Pārpublicēšanas gadījumā aktīvā saite uz www.latma.lv obligāta