Uzsāks mežacūku vakcināciju pret klasisko cūku mēri

Sākums » Aktualitātes » 2013

Uzsāks mežacūku vakcināciju pret klasisko cūku mēri
Pārtikas un veterinārais dienests rītdien, 3. maijā klasiskā cūku mēra inficētajā teritorijā.

02.05.2013.

Latgales reģiona mežos uzsāks mežacūku vakcināciju pret klasisko cūku mēri. PVD inspektori, sadarbojoties ar vietējiem mednieku kolektīviem, nelielas ēsmas, kurās iestrādāta vakcīna, izvietos vairāk kā 400 mežacūku barotavās lielākajā daļā inficētajā teritorijā ietilpstošo novadu.

 

Kopumā divās dienās, kuru laikā plānots pabeigt pirmo pavasara vakcinācijas kārtu, plānots izvietot apmēram 20 000 vakcīnu. Tikpat vakcīnas tiks izvietotas otrajā vakcinācijas kārtā maija beigās. Atkārtoti vakcīnas pret klasisko cūku mēri tiks izvietotas jūlija sākumā un beigās, kā arī oktobra sākumā un beigās. Vakcinācija būs jāturpina arī nākamgad. Klasiskais cūku mēris ir lipīga infekcijas slimība, ar kuru slimo kā meža, tā arī mājas cūkas. Pagājušā gada beigās tā tika konstatēta Latgales reģiona mežos mītošajām meža cūkām, kā arī triju saimniecību mājas cūkām. Lai ierobežotu slimības izplatīšanos, tika noteikta klasiskā cūku mēra inficētā teritorija, kurā esošajām saimniecībām joprojām jānodrošina cūku turēšana telpās, izslēdzot jebkuru to kontaktu ar meža dzīvniekiem. Pie ieejas dzīvnieku novietnē jābūt dezinfekcijas paklājiem. Mājas cūku pārvietošana karantīnas zonā ir jāsaskaņo ar PVD. Aizliegts laist pārtikas apritē karantīnas zonā nomedīto mežacūku gaļu.

 

PVD turpina slimības inficētajā teritorijā nomedīto mežacūku laboratorisko izmeklēšanu. Klasiskā cūku mēra antivielas līdz šim ir konstatētas 154 meža cūkām. Jauni saslimšanas gadījumi mājas cūkām konstatēti nav.

 

Klasiskā cūku mēra inficētā teritorijā ietilpst sekojoši Latvijas novadi - Kārsavas, Baltinavas, Rugāju, Balvu, Viļakas, Ciblas, Zilupes, Dagdas, Aglonas, Krāslavas, kā arī 12 Daugavpils novada pagasti - Višķu, Ambeļu, Biķernieku, Naujenes, Dubnas, Maļinovas, Tabores, Vecsalienas, Salienas, Skrudalienas, Laucesas, Demenes, trīs Rēzeknes novada pagasti – Kaunatas, Pušas un Mākoņkalna, septiņi Ludzas novada pagasti - Istras, Rundēnu, Pildas, Nirzas, Ņukšu, Isnaudas, Briģu un divi Alūksnes novada pagasti – Pededzes un Liepnas.