ĀCM izplatās arī Lietuvā un Polijā

Sākums » Aktualitātes » 2014

ĀCM izplatās arī Lietuvā un Polijā
Konstatēts Āfrikas cūku mēra infekcijas uzliesmojums vienā no lielākajām cūku novietnēm Lietuvā, vīruss konstatēts arī mājas cūkām Polijā.

24.07.2014.

Konstatēts Āfrikas cūku mēra infekcijas uzliesmojums vienā no lielākajām cūku novietnēm Lietuvā, vīruss konstatēts arī mājas cūkām Polijā.

 

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ir saņēmis telefonisku informāciju no Lietuvas Pārtikas un veterinārā dienesta, par to, ka Āfrikas cūku mēra vīruss (ĀCM) apstiprināts vienā no lielākajām cūku novietnēm Lietuvā, Ignalinas apkārtnē. Tāpat Lietuvas atbildīgais dienests informēja, ka pēc slimības atklāšanas ievieš slimības apkarošanas pasākumus, lai nepieļautu tās tālāku izplatīšanos.

 

PVD pēc informācijas saņemšanas par ĀCM konstatēšanu Lietuvā, šodien noteiks papildus aizliegumus produktu ievešanai no skartās teritorijas, kā arī detalizēti izvērtēs, vai produkcija no infekcijas skartās teritorijas ir nonākusi Latvijas tirgū. Par izmaiņām ierobežojumos informācija sekos. Šobrīd, pamatojoties uz saņemto telefonisko informāciju, līdz oficiālas informācijas saņemšanai, PVD uz laiku aptur Lietuvas izcelsmes termiski neapstrādātas cūkgaļas, tostarp atdzesētas, sasaldētas cūkgaļas un cūkgaļas izstrādājumu (t.sk. kupātu, kotlešu masas, šašliku, gaļas pusfabrikātu u.c.) un maltas gaļas izplatīšanu.

 

Cilvēkiem, kas ir iegādājušies Lietuvas izcelsmes cūkgaļu vismaz pēdējo 2 nedēļu laikā un kam ir izveidojušies uzkrājumi, iesakām izvērtēt šīs cūkgaļas lietošanu, svarīgi neizmest atkritumos termiski neapstrādātu gaļu, tādējādi neveicinot iespējamo slimības ierosinātāja nonākšanu vidē un tālāk pie mājas vai meža cūkām. PVD ir saņēmis informāciju arī no Polijas kolēģiem, par pirmo konstatēto ĀCM gadījumu mājas cūkām Baltkrievijas pierobežā, kur vīruss ir skāris nobarojamo cūku novietni ar 5 cūkām.

 

PVD aicina visus Latvijas dzīvnieku īpašniekus un dzīvnieku turētājus, jo īpaši tos, kuri savā saimniecībā tur cūkas, stingri ievērot noteiktos biodrošības pasākumus, tādejādi pasargājot savus dzīvniekus no saslimšanas ar infekcijas slimībām un maksimāli samazinot infekcijas slimību izplatīšanos apkārtējā teritorijā.

 

PVD aicina medniekus visā Latvijas teritorijā būt īpaši vērīgiem un ziņot par kritušām vai aizdomīgām mežacūkām. Atgādinām: no plkst. 8:00 līdz plkst. 21:00 darbojas PVD ĀCM „karstais telefons", kur piezvanot var saņemt atbildi vai skaidrojumu par infekcijas apkarošanas un profilakses pasākumiem.

 

Jautājumu gadījumā zvaniet:  20260400

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!