ĀCM joprojām konstatē mežacūkām

Sākums » Aktualitātes » 2014

ĀCM joprojām konstatē mežacūkām
Sakarā ar konstatēto gadījumu noteikti papildus ierobežojumi Apes novada Gaujienas, Trapenes un Apes pagastos, kā arī Alūksnes novada Veclaicenes, Jaunlaicenes pagastos.

04.11.2014.

Ārkārtējās situācijas teritorijās joprojām mežacūkām konstatē ĀCM Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) informē, ka laboratorisko analīžu rezultāti šodien ir apstiprinājuši jaunu ĀCM gadījumu Alūksnes novada Veclaicenes pagastā atrastajai beigtajai meža cūkai. Mežacūka atrasta aptuveni 500 metru attālumā no Igaunijas robežas un 10 km no vietas, kur pagājušajā nedēļa Igaunijā, Voru apriņķī ĀCM tika konstatēts četrām mežacūkām.

 

Sakarā ar konstatēto gadījumu noteikti papildus ierobežojumi Apes novada Gaujienas, Trapenes un Apes pagastos, kā arī Alūksnes novada Veclaicenes, Jaunlaicenes pagastos. Alsviķu, Jaunalūksnes, Mārkalnes un Pededzes pagastus. No cūku novietnēm, kas atrodas karantīnas teritorijā, bez PVD izsniegtās atļaujas aizliegts izvest mājas, t.sk. arī nebrīvē audzētas mežacūkas. Tāpat bez saskaņošanas ar PVD aizliegts organizēt mežacūku medības.

 

Nomedītajām mežacūkām minētajā teritorijā jāveic laboratoriskā izmeklēšana un tikai pēc negatīvu laboratorisko izmeklējumu rezultātu saņemšanas, tās var laist pārtikas apritē. Tāpat PVD informē, ka laika periodā no 27.oktobra līdz 4.novembrim saņemtie laboratorisko analīžu rezultāti apstiprina ĀCM vīrusu gan atrastajām, jau beigtajām, gan nomedītājām 9 mežacūkām gan Ziemeļvidzemē, gan Dienvidlatgalē. Visas teritorijas atrodas jau iepriekš noteiktajā ĀCM ārkārtas situācijas teritorijā.

 

ĀCM ir apstiprināts 5 atrastajām, jau beigtajām, mežacūkām un 3 nomedītajām mežacūkām. No tām 3 ir Ziemeļvidzemē: 2 atrastas Burtnieku novada Ēveles pagastā un 1 nomedīta Strenču novada Jērcēnu pagastā, kā ar 2 nomedītajām un 3 atrastajām meža cūkām Dienvidlatgalē: Dagdas novada Asūnes pagastā Krāslavas novada Izvaltas pagastā, Daugavpils novada Dubnas un Biķernieku pagastos. Dienvidlatgalē līdz šim ĀCM mežacūkām nebija konstatēts Dubnas pagastā. Uz doto brīdi ĀCM konstatēts 150 mežacūkām 12 novadu 30 pagastos. PVD aicina visus, kuri atrod beigtas mežacūkas, nekavējoties par to informēt. Mājas cūkām ĀCM pēdējo reizi konstatēts 17.septembrī.

 

Informē Pārtikas un veterinārais dienests. 

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!