Āfrikas cūku mēris - drauds Latvijai un Eiropai

Sākums » Aktualitātes » 2014

Āfrikas cūku mēris - drauds Latvijai un Eiropai
Āfrikas cūku mēris (ĀCM) ir ļoti lipīga infekcijas slimība, ar kuru slimo gan mājas, gan arī mežacūkas.

03.02.2014.

Diemžēl inficētos dzīvniekus nav iespējams glābt, un tie nenovēršami iet bojā. Slimība parasti izpaužas ar paaugstinātu ķermeņa temperatūru (400C un vairāk), ēstgribas zudumu, vemšanu, caureju, asins izplūdumiem zem ādas, grūsnu cūku abortiem un dzīvnieku nāvi.


Šī bīstamā cūku slimība nes milzīgus zaudējumus. Tā kā vakcīna nav izstrādāta, vienīgais veids, kā slimību likvidēt, ir nogalināt visas slimās un inficētās cūkas. Tāpēc tiek likvidēti milzīgi cūkkopības kompleksi un piemājas saimniecības.


PVD īsteno apjomīgus profilaktiskos pasākumus, lai nepieļautu ĀCM nonākšanu Latvijā. Slimības sekas būtu cūku masveida izkaušana, tirdzniecības ierobežojumi un milzīgi cūkkopības nozares zaudējumi. Ļoti liela nozīme un atbildība cūku mēra profilaksē ir cūku īpašniekiem un turētājiem - sākot ar cūku reģistrāciju, drošu turēšanu, barošanu un beidzot ar ziņošanu veterinārārstam cūku saslimšanas gadījumā. Tikai darbojoties visiem kopā kā vienotam pulksteņa mehānismam un katram apzinoties savas rīcības ietekmi uz lauksaimniecību un ekonomiku, kā arī iespējamās sekas, mēs visi - atbildīgie dienesti kopā ar dzīvnieku īpašniekiem un pārējo Latvijas sabiedrību ‒ varam efektīvi cīnīties pret bīstamo slimību iespējamo izplatību!

 

Video šeit! 

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!