Āfrikas cūku mēris Ļaudonas novadā

Sākums » Aktualitātes » 2014

Āfrikas cūku mēris Ļaudonas novadā
ĀCM turpina izplatīties: apstiprināti jauni mežacūku saslimšanas gadījumi Madonas novadā un Latgalē, kā arī mājas un mežacūkām Valkas novadā.

07.08.2014.

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ir saņēmis laboratorisko analīžu rezultātus, kas apstiprina Āfrikas cūku mēra (ĀCM) vīrusu 2 no 4 atrastajām beigtajām mežacūkām Madonas novada Ļaudonas pagastā. Viena meža cūka tika atrasta uz lauka, novācot labību, savukārt 3 mežacūkas atrada lauka malā, pie meža. Mežacūku līķi jau bija sākuši sadalīties. Laboratoriskajā izmeklēšanā vēl atrodas 2 paraugi no vakar mežā atrastajām meža cūkām. Uzsākta slimības apkarošanas pasākumu ieviešana.

 

Tāpat vakar, 6.augusta, vakarā saņemtie laboratorisko analīžu rezultāti apstiprina ĀCM vīrusa klātbūtni vēl vienā piemājas saimniecībā Valkas novada Valkas pagastā, kurā tika turētas 2 cūkas. ĀCM vīruss konstatēts vienai mājas cūkai. Ir veikti slimības ierobežošanas pasākumi ap skarto saimniecību, cūkas iznīcinātas. Valkas novada Ērģemes pagastā konstatēts arī ĀCM vīruss 2 nomedītajām meža cūkām. Tāpat ĀCM vīrusa klātbūtne apstiprināta 1 nomedītajai mežacūkai Bērziņu pagastā, Dagdas novadā un 1 atrastajai meža cūkai Dagdas novada Ķepovas pagastā.

 

PVD atkārtoti aicina labības novākšanas laikā, sevišķi, ja labības lauks atrodas tuvu pie meža vai teritorijā, kurā būt pārvietojušās mežacūkas, pirms labības novākšanas vajadzētu apsekot un pārliecināties, vai meža cūkas tajā nav „paviesojušās". Īpaša uzmanību PVD aicina pievērst novācot ražu no laukiem, kuros tiek audzēti zirņi, kartupeļi, kukurūza. Ja labības un ražas laikā novākšanas laikā uz lauka vai lauka malā pamanāt beigtu mežacūku, ziņojiet par to, zvanot uz PVD ĀC karsto telefonu – 20260400 vai informējiet tuvāko PVD teritoriālo pārvaldi. Uz doto brīdi ĀCM vīruss Latvijā apstiprināts 51 meža cūkai un 56 mājas cūkām 25 piemājas saimniecībās un 1 cūku fermā, jau iznīcinātas 459 mājas cūkas.

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!