Aicinājums: medībām gatavojamies atbildīgi!

Sākums » Aktualitātes » 2014

Aicinājums: medībām gatavojamies atbildīgi!
Ar 1.oktobri ir atklāta dzinējmedību sezona. Arvien vairāk mednieku sarosās medībām, tādā veidā palielinot ĀCM izplatības riskus.

01.10.2014.

Medniekus pārstāvošās organizācijas intensīvi nodarboja ar to, lai aizstāvētu mednieku intereses un nepieļautu nepamatotus medību ierobežojumus Āfrikas cūku mēra sakarā. Šā iemesla dēļ LATMA aicina medniekus medībās izturēties atbildīgi, vienmēr paturot prātā to, ka jebkura neapdomīga rīcība var tikai pastiprināt Āfrikas cūku mēra draudus un riskus.

 

Kas medniekiem būtu jāielāgo

 

Īpaši svarīgi ir norakt vai sadedzināt mežacūku iekšējos orgānus un ādas, lai tām nevar piekļūt citas mežacūkas, plēsēji, plēsīgie putni. 

 

Kategoriski aizliegts mest atkritumos vai izbarot mājas cūkām gaļas atliekas.

 

Pēc medībām it īpaši ārkārtējās situācijas zonā ir jādezinficē apavi, apģērbi un autotransports. Tas it īpaši svarīgi, ja medīts slimības skartajās teritorijās, ja atrasta beiga mežacūka, jeb plānojat pēc medībām izbraukt no ārkārtējās situācijas zonas uz Kurzemi vai Zemgali.

 

Jāziņo par atrastām beigtām mežacūkām.

 

Izmantojiet savus medību suņus sava medību iecirkņa robežās. Suns pēc saskares ar mežacūku var kļūt par vīrusa pārnēsātāju. Tādēļ jo īpaši bīstami ir ar saviem medību suņiem braukt uz medībām no vienas Latvijas malas līdz otrai, piemēram, vienu dienu medīt netālu no Valkas novada, bet jau nākamajā doties uz Zemgali. 

 

Svarīgi ir arī pēc medībām medību suņiem nedoties uz novietni, kur atrodas mājas cūkas, jo šis ir viens no veidiem kā slimību pārnēsā. 

 

Medniek! Esi atbildīgs!

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!