Alojā medību nozarei - 90

Sākums » Aktualitātes » 2014

Alojā medību nozarei - 90
Alojas mednieku klubam šis ir svinību gads. Aprit 90 gadi, kopš pirmoreiz Alojā tika izveidota Alojas mednieku biedrība!

04.07.2014.

Alojas mednieku klubam šis ir svinību gads. Aprit 90 gadi, kopš pirmoreiz Alojā tika izveidota Alojas mednieku biedrība! Lai godinātu Alojas mednieku biedrības izveidošanas gadu, (AMK) rīko dažādas aktivitātes, kuru mērķis ir atskatīties pagātnē un palūkoties arī nākotnē!

 

Pasākumu plāns: Foto izstāde „Mirklis dabā" AMK kopā ar Staiceles foto biedrību „Laiks" aicināja visus interesentus iemūžināt interesantus mirkļus dabā, tā mudinot cilvēkus doties mežā, tvert dabas mirkļus, kā arī popularizēt fotografēšanas mākslu. Konkurss ir noslēdzies, bet rezultāti, kā arī fotogrāfiju izstāde būs apskatāmi trofeju izstādes ietvaros. Labākās no fotogrāfijām izlases veidā tiks ievietotas trofeju izstādes katalogā.

 

Izstādes atklāšana 05.07.14. plkst.11.00 Bērnu zīmējumu izstāde „Dzīvnieki mežā" AMK kopā ar Alojas mūzikas un mākslas skolu (AMMS) uzsāka projektu, kura laikā AMMS audzēkņi bija lūgti uz papīra uzzīmēt to, kā viņi redz meža iemītniekus. Zīmējumi tiks apkopoti, lai redzētu māksliniecisku priekšstatu par meža zvēriem bērnu izpratnē un tie tiks izrādīti trofeju izstādē. Labākie zīmējumi tiks ievietoti trofeju izstādes katalogā. Izstādes atklāšana 05.07.14.plkst. 11.00 No Ungurpils Barona līdz Mazsalacas briežu dārzam.

 

Kā mūsu pusē ienāca šie staltie meža zvēri - staltbrieži? Pirmā informācija par staltbriežiem ir sastopama rakstos, kur minēts Ungurpils Barona briežu dārzs, kas ir bijis pie Staiceles Karogu mežā. Taču diemžēl pēdējie staltbrieži pēc nostāstiem tika redzēti 1920./21.gadā. Bet, pateicoties uzņēmīgiem cilvēkiem, dabas draugiem un medniekiem, 1978.gadā darbs sākās pie Mazsalacas briežu dārza izveidošanas, kas tagad arī veido mūsdienu staltbriežu genofondu mūsu un ne tikai mūsu apkārtnes mežos.

 

Godinot Mazsalacas briežu dārza dibinātājus un cilvēkus, kas ir piedalījušies briežu dārza veidošanā, trofeju izstādē staltbriežu stends tiks izdalīts atsevišķi, kur būs apskatāmas staltbriežu trofejas un informatīvi materiāli par Mazsalacas briežu dārzu. Sīkāka informācija par reģionālo medību trofeju izstādi skatīt izstādes nolikumā. Izstādes atklāšana 05.07.14. plkst. 11.00. Alojas pilsētas svētku-  „Aloja gavilē" laikā.

 

Kontaktinformācijai : Aigars Rumbergs 29455304, Voldemārs Streļķis 29427623, Māris Siktārs 29102205 amklubs@inbox.lv www.amklubs.lv

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!