Atklāti jauni Āfrikas cūku mēra gadījumi

Sākums » Aktualitātes » 2014

Atklāti jauni Āfrikas cūku mēra gadījumi
Āfrikas cūku mēris (ĀCM) 2014.gada pēdējā nedēļā ir atklāts vēl 11 mežacūkām Ziemeļvidzemē un Latgalē, liecina informācija Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) mājaslapā.

03.01.2015.

Tajā teikts, ka laikā 26. līdz 30. decembrim PVD ir konstatējis 11 jaunus ĀCM saslimšanas gadījumus mežacūkām, tostarp piecām mežacūkām Valkas novada Ērģemes pagastā, trijām mežacūkām Burtnieku novada Rencēnu pagastā un trijām meža cūkām Krāslavas novada Kombuļu pagastā.

 

Līdz ar to ĀCM līdz šim kopumā Latvijā ir konstatēts 210 meža cūkām 34 pagastos un 13 skartajos novados. Savukārt mājas cūkām ĀCM pēdējo reizi konstatēts 17. septembrī.

 

ĀCM ir bīstama, ļoti lipīga vīrusa izraisīta saslimšana cūku dzimtas dzīvniekiem. Dzīvnieku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks, tādēļ šīs slimības uzliesmojums dzīvnieku turētājiem rada lielus ekonomiskos zaudējumus. ĀCM nav bīstams cilvēkiem.

 

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

 

Avots: LA.lv

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!