Baidās ziņot par nomedītajām sējas zosīm

Sākums » Aktualitātes » 2014

Baidās ziņot par nomedītajām sējas zosīm
Zosu medību sezonu esam sākuši ar aicinājumu medniekiem iesūtīt informāciju par nomedītajām sējas zosīm.

10.10.2014.

Nepieciešama bilde ar nomedītās sējas zoss galvu, kā arī informācija par nomedīšanas vietu, laiku un mednieku. Tas nepieciešams tādēļ, ka šā gada ziemā Zviedrijā notika konference, kuras rīkošanā iesaistījās ne tikai Zviedrijas un Somijas mednieku asociācijas, bet arī FACE (ES Medību un dabas aizsardzības asociāciju federācija), jo jau kādu laiku tiek konstatēts, ka taigas sējas zosu skaits samazinās. Taigas sējas zosis galvenokārt ligzdo tieši Somijā un Zviedrijā. Savukārt otra pasuga - tundras sējas zosis - apdraudētas nav. 

 

Pašlaik somu uzraudzībā notiek taigas sējas zosu starptautiskā apsaimniekošanas plāna izstrāde. Somijā šogad ir spēkā sējas zosu medību aizliegums tieši tādēļ, kā skaidroja Somijas Mežu un lauksaimniecības ministrijas Medību departamenta direktors Kristians Krogels, ka mednieki negribēja apkopot informāciju par nomedītajām sējas zosīm. "Vietējās avīzēs pat tika publicēti sludinājumi ar aicinājumu nesūtīt bildes," tā K.Krogels "Un, lūk, rezultāts. Informācijas trūkuma dēļ medības šogad aizliedzām!"

 

Lai brīdī, kad sāksies kāda iniciatīva, kas vērsta pret Latvijas zosu medībām, mēs varētu attiecīgi reaģēt un sacīt - piedodiet, bet taigas sējas zosu pie mums nomedī maz vai nemaz, - mums nepieciešami dati. Kā apgalvoja konferencē, tad pietiek ar nomedītās sējas zoss galvas bildi, jo pēc knābja un galvas formas var noteikt tās piederību kādai no pasugām. Tieši informācijas trūkums ir tas, kā dēļ Latvijā ir aizliegtas dažādu putnu medības. 

 

Pagaidām no iesūtītajām bildēm, provizoriski lēšot, neviena no nobildētajām zosīm NAV taigas sējas zoss. Lai informācija būtu ticama, mums nepieciešams pēc iespējas vairāk bilžu. 

 

Liels paldies visiem, kas bildes jau ir iesūtījuši, un it īpaši Ritvaram, kas zosis medī kārtīgi, sekmīgi un mums ziņo par rezultātiem! 

 

Kā vari palīdzēt?

- nobildē nomedītās sējas zoss galvu - nav svarīgi vai ar tālruni jeb fotoaparātu

- bildes nosūti uz zosis@latma.lv

- norādi nomedīšanas datumu, vietu un mednieka vārdu un uzvārdu

 

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!