Dzinējmedības pagarina līdz 15.martam

Sākums » Aktualitātes » 2014

Dzinējmedības pagarina līdz 15.martam
Saskaņā ar VMD rīkojumu, dzinējmedības uz mežacūkām pagarinātas līdz 15.martam.

04.02.2014.

Valsts meža dienests šo rīkojumu pamato ar nepieciešamību nodrošināt mežacūku populācijas blīvuma samazināšanu, ņemot vērā Āfrikas cūku mēra draudus. Līdz ar to no 4.februāra līdz 15.martam atļautas mežacūku medības ar dzinējiem vai traucēšanu. 

 

VMD paredz operatīvi izsniegt mežacūku medību atļaujas pēc medību tiesību lietotāja pieprasījuma virs noteiktā pieļaujamā nomedījamo mežacūku skaita 2013./2014.gada medību sezonā. 

 

Dienests arī grasās pieprasīt informāciju no medību tiesību lietotājiem par izmantotajām mežacūku medību atļaujām līdz 31.martam par katru tekošo nedēļu. 

 

Aicinām, šajā laikā medījot ar dzinējiem, ievērot medību ētikas normas un ar cieņu izturēties pret medījamiem dzīvniekiem, ņemot vērā to, ka bez mežacūkām mežā dzīvo vēl arī citi dzīvnieki. Kā staltbriežu un aļņu govis tā arī stirnas šobrīd ir grūsnas un tādēļ to trenkāšana var novest pie negatīvām sekām. 

 

Norādām arī, ka VMD rīkojums vēl neuzliek par pienākumu medniekiem piespiedu kārtā rīkot dzīnējmedības. Dzinējmedības ir tikai viens no medību veidiem. Mežacūkas var medīt arī uz gaidi un pieejot. Tādēļ katram mednieku klubam jāizsver, kāds medību veids konkrētā medību iecirknī ir vispiemērotākais! 

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!