Eiropas mednieki no 23 valstīm tikās Briselē

Sākums » Aktualitātes » 2014

Eiropas mednieki no 23 valstīm tikās Briselē
23 Eiropas mednieku organizāciju pārstāvji tikās Briselē ikgadējā FACE ģenerālajā asamblejā.

11.09.2014.

5.septembrī notika FACE (Eiropas Savienības Medību un dabas aizsardzības asociāciju federācija) ģenerālā asambleja, kurā piedalījās 23 valstu pārstāvji. Tā bija ļoti intensīva tikšanās, kurā pārrunāti ļoti daudz tematu, kopā 12 tēmu, ar kurām ikdienā nodarbojas FACE, sākot ar dzīvnieku labturību un veselību, šaujamieročiem un munīciju, kā arī dabu un savvaļas dzīvnieku aizsardzību. 

 

Klātesošajiem arī tika sniegta prezentācija un skaidrota situācija par Āfrikas cūku mēra draudiem Latvijā.

 

Pirms ģenerālās asamblejas 4.septembrī uz pieņemšanu bija ieradies arī Vācijas Eiropas Parlamenta deputāts Karls-Hainzs Florencs, Dānijas EP deputāti, kā arī Eiropas Komisijas Vides komisijas pārstāvji. 

 

FACE ir iespējams lielākais mednieku pārstāvis pasaulē, kā arī viena no svarīgākajām organizācijām, kas pārstāv apmēram 7 miljonus Eiropas mednieku. FACE sadarbojas ar dažādām ieinteresētajām pusēm, tajā skaitā Eiropas Komisiju un Eiropas Parlamentu. Ģenerālās asamblejas laikā bija iespējams secināt, ka par spīti dažādiem izaicinājumiem, kopā iespējams sasniegt daudz labu rezultātu.

 

Šogad vien FACE konsultējot ir palīdzējusi Latvijā pasargāt tādu svarīgu medību veidu kā slazdošanu, ko gribēja ievērojami ierobežot kāda traģiska negadījuma dēļ. Ar FACE informatīvo atbalstu izdevies arī Latvijas medījamo dzīvnieku sarakstu papildināt ar Latvijai neraksturīgajām sugām, šobrīd FACE apkopo informāciju par Āfrikas cūku mēri un ieteikumiem mednieku rīcībai.

 

Skats no FACE Ģenerālās asamblejas, kurā piedalījās 23 valstu pārstāvji

Skats no FACE Ģenerālās asamblejas, kurā piedalījās 23 valstu pārstāvji

 

 

Sais Grifins - tiešā Latvijas kontaktpersona Briselē medību jautājumos.

 

 

Dažādu valstu delegāti.

 

Atbalsta Medību saimniecības attīstības fonds.

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!