FACE: Izmaiņas šaujamieroču politikā zaudē savu aktualitāti

Sākums » Aktualitātes » 2014

FACE: Izmaiņas šaujamieroču politikā zaudē savu aktualitāti
Šaujamieroču izmantošanas stratēģija Eiropas Komisijas iekšlietu ģenerāldirektorāts 24.oktobrī Briselē noturēja tikšanos par Eiropas Šaujamieroču stratēģiju.

07.12.2014.

Pirms šīs tikšanās notika Apvienotās komitejas sēde starp ES  un Dienvidaustrumeiropas šaujamieroču ekspertiem. Tikšanās laikā tika pieņemts Darbības plāns, definējot galvenās vadlīnijas cīņā ar nelikumīgu šaujamieroču tirdzniecību starp ES un tās kaimiņvalstīm.

 

Ar šo 24.oktobra tikšanos ir beidzies viens politisks cikls, kas aizsākās 2012.gada novembrī, kad notika konference par šaujamieročiem, kuras rezultātā tika uzsāktas vairākas iniciatīvas par šo jautājumu, kas nebūt nebija vēlamas medniekiem. Tādēļ šoreiz tika pieņemts darbības plāns, lai sadarbotos nelikumīgas šaujamieroču tirdzniecības apkarošanai. Diemžēl sēdē nepiedalījās komisāre Cecīlija Malmstroma, kas bija solījusi piedalīties un bijusi šīs iniciatīvas aizsācēja. Viņu pārstāvēja Luidži Soreka, kas pilda EK Home Iekšlietu drošības direktora pienākumus. Viņš uzsvēra, ka šī tēma sāk zaudēt savu aktualitāti, jo komisāres vietā drīz stāsies Dimitris Avramopoulos, kura politiskās prioritātes vēl nav skaidras.

 

Runa pieejama šeit!

 

FACE norāda, ka izskatās, ka sākotnējā komisāres iniciatīva cēlusies no signālieroču izmantošanas pretrunām, nevis no patiesi nopietnām problēmām, kas saistās ar nelikumīgu šaujamieroču tirdzniecību. Bet ņemot vērā to, ka tika norādīts, ka joprojām netiek efektīvi ieviestas ES normu prasības, FACE uzskata, ka jābūt vērīgiem un jāseko līdzi šī jautājuma attīstībai. Komisija plāno prezentēt ziņojumu 2015.gada jūlijā, runājot par Šaujamieroču direktīvas ieviešanas statusu. FACE pieprasīs iekļaut viņu pārstāvi ES Šaujamieroču ekspertu grupā, kas ļautu sekot līdzi notikumu gaitai. Šobrīd pilsoņu intereses šajā grupā pārstāv tikai pret šaujamieroču izmantošanu noskaņotas NVO. FACE arī aicinās uz tikšanos Luidži Soreca, lai viņš izskaidrotu to, ko viņš saprot ar sacīto, ka ES netiek efektīvi ieviestas šaujamieroču likumīgās normas.

 

Eiropas Komisija bija uzsākusi iniciatīvu ar mērķi veikt grozījumus Šaujamieroču direktīvā, lai pastiprinātu šaujamieroču lietošanas, reģistrācijas un glabāšanas normas, argumentējot šo nepieciešamību ar to, ka daudz likumīgo ieroču nokļūstot nelikumīgajā šaujamieroču apritē. Kā tagad noskaidrojās, šādam apgalvojumam nav bijis nekāda pamata.

 

Prezentācijas un runas šeit!

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!