Gada dzīvnieks - vilks

Sākums » Aktualitātes » 2014

Gada dzīvnieks - vilks
Par «Gada dzīvnieku 2014» kļuvis pelēkais vilks (Canis lupus), 22.janvārī speciāli sasauktā preses konferencē paziņoja Latvijas Dabas muzeja (LDM) pārstāvji.

23.01.2014.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Dabas aizsardzības departamenta Sugu un biotopu aizsardzības nodaļas vecākais referents Vilnis Bernards norādīja, ka vilks ir viens no vispretrunīgākajiem dzīvniekiem. Tas esot gan pozitīvi atspoguļots heraldikā - dzimtu ģerboņos, gan negatīvi -, pārdzīvojot iznīcināšanas periodu Rietumeiropā.

 

Latvijas Valsts mežzinātnes institūta «Silava» vadošais pētnieks Jānis Ozoliņš norādīja, ka Latvijas sabiedrībā ir jāveido izpratne par vilkiem, tādējādi «samierinot» cilvēkus ar vilku klātbūtni.

 

Ozoliņš stāstīja, ka vilks Latvijā ir aizsargājams dzīvnieks, tomēr, atšķirībā no citām Eiropas valstīm, Latvijā un visā Baltijā vilkus ir atļauts medīt. Pētnieks norādīja, ka tas uzliek arī lielāku atbildību rūpēties par to, lai vilku populācija saglabātos, tāpēc tiek izstrādāti sugu aizsardzības plāni. Ozoliņš pauda, ka mērķis ir stabila vai nedaudz pieaugoša vilku populācija.

 

Vairāk informācijas šeit! 

 

Foto: Hans Westerling 


Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!