Jauna iniciatīva Putnu direktīvas kontekstā

Sākums » Aktualitātes » 2014

Jauna iniciatīva Putnu direktīvas kontekstā
Eiropas Komisija sāk novērtēt mednieku ieguldījumu dabas aizsardzībā

21.08.2014.

Latvijā tik ļoti mednieku nemīlētā Putnu direktīva, kas nosaka putnu medību principus visā Eiropas Savienībā, spēkā stājās pirms 35 gadiem. Lai šo svarīgo datumu nosvinētu, FACE sadarbībā ar Eiropas Komisiju 23.septembrī rīkos konferenci. 

 

FACE - organizācija, kas pārstāv mednieku intereses ES, radās vienlaikus ar Putnu direktīvas izstrādi, lai nepieļautu to, ka mednieki no putnu medībām tiktu izslēgti pilnībā, un kopš tā laika ir aktīvi iesaistījusies mednieku interešu pārstāvniecībā. Ir panākts tas, ka Eiropas Komisija atzīt medības par svarīgu putnu apsaimniekošanas sastāvdaļu. EK ir sapratusi, ka mednieki patiesībā dara ļoti daudz sugu aizsardzības labā, tādēļ ir uzsāktas sarunas par jaunu vīziju attiecībā uz Putnu direktīvu, it īpaši tajā uzsverot medību pozitīvo nozīmi. 

 

Konferencē arī tiks atzīmēta desmitā gadadiena kopš FACE un BirdLife International parakstīja sadarbības līgumu. Konference piesaistīt valdības pārstāvjus, ierēdņus, dabas aizsardzības organizāciju pārstāvjus, lai ļautu labāk saprast, kāds ir mednieku ieguldījums putnu aizsardzībā. 

 

FACE gan uzsver - ņemot vērā esošo politisko situāciju, atverot Putnu direktīvu, ir liels risks, ka ļaunums būs lielāks nekā ieguvumi, medības varētu daudz ko zaudēt. 

 

Avots: FACE, sagatavots ar MSAF atbalstu

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!