Maltā tiekas ES medību direktori

Sākums » Aktualitātes » 2014

Maltā tiekas ES medību direktori
ES medību direktori Maltā tiekas, lai spriestu par būtiskiem medību saimniecības jautājumiem.

13.12.2014.

No 20. līdz 21.novembrim Vidusjūras valstiņā Maltā risinājās 4. ikgadējā ES medību direktoru tikšanās. Ar medību direktoriem šeit domāti augstākā līmeņa amatpersonas, kas savā valstī atbildīgi par medību jautājumiem. Latviju šajā sēdē pārstāvēja VMd ģenerāldirektora vietnieks Mārtiņš Līdums. 

 

Sēdē Eiropas Komisiju pārstāvēja Pia Bučella, kas pilda EK Vides komisijas direktores pienākumus, kā arī Sais Grifins no FACE, kas bija uzaicināts kā novērotājs. 

 

Medību direktoru tikšanās ir ļoti nozīmīga, jo iepriekš nekad nav bijusi iespēja medību jautājumus apspriest ES līmenī. Ir vairākas Eiropas Komisijas darba grupas, kurās lemj par medību jautājumiem, bet ierēdņi, kurus parasti sūta uz šīm sēdēm, parasti ir no ministrijām, kas saistītes ar vides aizsardzību, un ikdienā nenodarbojas ar medību jautājumiem.

 

Rezultātā ES medību direktori nesaņem visu nepieciešamo informāciju par tiem lēmumiem, kas tiek pieņemti Briselē, tādēļ nespēj efektīvi ietekmēt politikas veidošanas procesus. Tādēļ uz šo tikšanos tika liktas lielas cerības, lai uzlabotu informācijas apmaiņu, kā arī saņemtu dažādu dalībvalstu atbalstu. Bez dažādiem lokāliem jautājumiem, kas attiecas uz situāciju Maltā, tika spriests par likumu izmaiņām dalībvalstīs, par svina munīcijas izmantošanu, kā arī lielajiem plēsējiem. 

 

Avots: FACE

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!